ANIMA POLONIA w Meksyku. Tym razem w Guadalajarze
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
22. 06. 2022. Wydział
Operatorski

Przegląd polskich filmów animowanych i eksperymentalnych w Meksyku, w ramach wydarzenia ANIMA POLONIA. Szkoła Filmowa w Łodzi jest Partnerem.

ANIMA POLONIA
Przegląd poświęcony jest polskim filmom animowanym i eksperymentalnym z okresu: od lat 50. XX wieku, po produkcje minionego roku.
Po Mexico City w końcu maja - OBEJRZYJ RELACJĘ - przyszedł czas na pokazy w Guadalajarze. Wydarzenie odbywa się w dniach 23-28 czerwca.

Szczegóły i program z naszymi filmami:
animapolonia.pl
facebook.com/cinepolacoenmexico
instagram.com/cinepolacomx

Organizatorami ANIMA POLONIA są Ella Films, Cineteca Nacional de México i Centro
de Capacitación Cinematografica (CCC), a partnerami Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Meksyku, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi oraz Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny (FINA). Wydarzenie odbywa się przy współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Fumi Studio, Aurum Film, Bow & Axe Entertainment, Fixa Film, Andersa Street Art and Media, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej i Fundacją im. Ryszarda Kapuścińskiego HERODOT.

Polski organizator i producent ANIMA POLONIA, Ella Films, otrzymał współfinansowanie od osób prywatnych oraz ze środków publicznych z Ambasady RP w Meksyku oraz Instytutu Adama Mickiewicza w ramach programu "Kultura polska na świecie".

Inauguracja ANIMA POLONIA odbyła się 24 maja 2022 w  Cineteca Nacional de México, podczas której pokazane zostały 4 filmy Piotra Dumały: "Walka, miłość i praca" (2009), "Zbrodnia i kara" (2000), "Ostatnia wieczerza" (2019) i "Kołysanka" (2012).
Prof. dr hab. Piotr Dumała, szef Katedry Film Animowany i Efekty Specjalne naszej Szkoły, jeden z najbardziej cenionych polskich twórców filmów animowanych, dwukrotny kandydat do Oscara, był gościem specjalnym wydarzenia,

Program ANIMA POLONIA opracowała organizatorka I Tygodnia Polskiego Filmu w Meksyku,
Ela Chrzanowska (Ella Films), przy współpracy z kuratorami filmowymi: Krzysztofem Brzezowskim (sekcja THE BEST OF LODZ FILM SCHOOL), Alicją Cichowicz (sekcja WARSZTAT FORMY FILMOWEJ), Katarzyną Mąką-Malatyńską (sekcje: BAJKI NIE DLA DZIECI oraz METAFORY WOLNOŚCI I ZNIEWOLENIA) oraz z reżyserem Piotrem Dumałą (inauguracja i masterclass).

Partnerzy:
Ambasada RP w Meksyku, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna
im. L. Schillera w Łodzi (PWSFTviT), Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) Współpraca: Instytut Adama Mickiewicza, Fumi Studio, Bow & Axe Entertainment, Andersa Street Art and Media, Fixa Film, Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Aurum Film, Fundacja
im. Ryszarda Kapuścińskiego HERODOT