TANIEC W NAROŻNIKU pokażemy w Portugalii
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
09. 07. 2024. Wydział
Doktorska

Film Jana Bujnowskiego w Konkursie Międzynarodowym portugalskiego Curtas Vila do Conde International Film Festival. Trzymamy kciuki!

To jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Portugalii. Pierwsza edycja festiwalu, który odbywa się w mieście Vila do Conde, odbyła się w 1993 roku. Z przyjemnością informujemy, że film TANIEC W NAROŻNIKU Jana Bujnowskiego, absolwenta reżyserii naszej Szkoły, doktoranta Szkoły Doktorskiej naszej uczelni, jest w Międzynarodowym Konkursie Curtas Vila do Conde International Film Festival (12-21 lipca)! 

Przypomnijmy - TANIEC W NAROŻNIKU Jana Bujnowskiego, zrealizowany dzięki grantowi Szkoły Doktorskiej PWSFTviT w Łodzi, wyprodukowany przez Studio Filmowe INDEKS, miał swoją światową premierę podczas Semaine de la Critique tegorocznego festiwalu w Cannes i otrzymał tam nagrodę RAIL D'OR stowarzyszenia Ceux du Rail. O tej nagrodzie przeczytasz tutaj

Polecamy również wywiad z Janem Bujnowskim - "Bujnowski w pierwszym składzie". Znajdziesz go tutaj.  


TANIEC W NAROŻNIKU

scenariusz i reżyseria: Jan Bujnowski
zdjęcia: Jan Grobliński
montaż: Kosma Kowalczyk
dźwięk: Bogdan Klat
muzyka: Jan Bujnowski, Bogdan Klat
scenografia i kostiumy: Aleksandra Dłutowska
charakteryzacja: Kalina Stachera
kierownictwo produkcji: Iga Malińska
producenci wykonawczy: Maciej Białoruski, Jan Bujnowski, Iga Malińska
producent: Marcin Malatyński
produkcja: Studio Filmowe INDEKS
obsada: Marcin Bujnowski, Filip Bojarski, Henryk Ceballos, Ignacy Ceballos, Ignacy Marczyk, Jędrzej Matwijów, Artur Urbański

Po upadku komunizmu w 1989 roku kolorowe telewizory przestają być w Polsce towarem luksusowym. Ekrany w domach Polaków zaczynają wyglądać podobniej do rzeczywistości za oknem. Czy jednak rzeczywistość jest naprawdę kolorowa?

O filmie na www portugalskiego Festiwalu: https://festival.curtas.pt/en/film/fc-17053/

Mocno trzymamy kciuki! 

red. JK
fot. kadry filmu TANIEC W NAROŻNIKU