NETFLIX. How to pitch?
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
03. 07. 2024.
Pozostałe

Kolejny ważny punkt naszego programu developmentowego poświęconego serialom. Warsztaty "How to pitch?" poprowadziła dla nas Linda Green.

Warsztaty „How to pitch?”, które odbyły się w naszej Szkole 1 i 2 lipca, przygotowują studentów biorących udział w programie developmentowym do październikowych, finałowych prezentacji projektów seriali.

Przypomnijmy - w ramach współpracy naszej Szkoły z serwisem NETFLIX powstał program developmentowy dotyczący seriali. W program zaangażowani są studenci scenariopisarstwa, produkcji i reżyserii. Studenci tych kierunków stworzyli 3-osobowe teamy, w których pracują nad rozwojem swoich projektów seriali.

Warsztaty "How to pitch" poprowadziła Linda Green, Włoszka mieszkająca na stałe w Wielkiej Brytanii, jedna z najwybitniejszych specjalistek w dziedzinie pitchu na świecie. Ma ogromne doświadczenie, pracowała z najważniejszymi personami i instytucjami działającymi w produkcji filmowej i serialowej (m.in. z BBC, Discovery Channel, Endemol Shine Group). Linda zaprezentowała uczestnikom warsztatów narzędzia prezentacji, pracowała też z poszczególnymi grupami nad finalną prezentacją ich projektów. Metoda pracy Lindy Green łączy psychologię, neurologię i storytelling. Swoje podejście nazywa "metodą trzech P: Pitch content, persuasion, performance". WWW Lindy Green tutaj

Projekty seriali studenci rozwijają pod opieką wykładowców scenariopisarstwa: Kacpra Wysockiego, Bartosza Staszczyszyna i Arkadiusza Antosza a także Anny Pachnickiej, Dziekana i wykładowczyni Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej; Marcina Malatyńskiego, Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej i wykładowcy naszej Szkoły; Leszka Dawida, Prodziekana i wykładowcy Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej oraz Andrzeja Mellina, Kierownika Katedry Scenariopisarstwa Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. W ramach współpracy z NETFLIX-em studenci mają okazję uczestniczyć w cyklu warsztatów ze specjalistami serialowej branży rekomendowanymi przez platformę.