AN ORANGE FROM JAFFA zwycięzcą w Clermont-Ferrand!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
12. 02. 2024.
Pozostałe

Film w reżyserii naszego absolwenta - Mohammeda Almughanni, wygrywa jeden z najważniejszych festiwali kina krótkometrażowego na świecie!

INTERNATIONAL GRAND PRIX Clermont-Ferrand ISFF 2024 trafia w ręce absolwenta reżyserii naszej Szkoły. Wśród twórców filmu także nasi absolwenci: producentami filmu są Patryk Sielecki oraz Marcin Malatyński, absolwenci produkcji; autorem zdjęć absolwent Wydziału Operatorskiego - Maciej Edelman, montaż: Natalia Jacheć, która ukończyła montaż w naszej Szkole, plakat do filmu jest dziełem absolwentki animacji naszej Uczelni - Kariny Paciorkowskiej. 

Nagroda Clermont-Ferrand ISFF to w świecie filmu ogromne wyróżnienie! W tegorocznym Konkursie Międzynarodowym francuskiego festiwalu znalazło się 66 filmów z 52 krajów.

Producentem filmu AN ORANGE FROM JAFFA jest Studio Filmowe INDEKS wspólnie z Lumisenta oraz Synecdoche (Francja). Za produkcję z ramienia Studia Filmowego INDEKS odpowiada Marcin Malatyński.  

Gratulujemy!
 

scenariusz i reżyseria: Mohammed Almughanni
zdjęcia: Maciej Edelman
montaż: Natalia Jacheć 
obsada: Samer Bisharat, Kamel El Basha
muzyka: Robert Logan
dźwięk: Aleksandra Landsmann
scenografia: Amer Abu Mattar
produkcja: Marcin Malatyński (Studio Filmowe INDEKS), David Frenkel (Synecdoche), Patryk Sielecki
Agent sprzedaży: Agence du Court-Métrage
Autorka plakatu: Karina Paciorkowska

Mohammed, a young Palestinian, is desperately looking for a taxi that will allow him to cross a checkpoint to join his mother who is waiting for him on the Israeli side to accompany her to Jaffa, near Tel Aviv. Farouk, the taxi driver, hesitates because the young man does not have a pass but only a European resident student card. Arrived at the checkpoint, Farouk discovers that Mohammed has already tried to cross another checkpoint through Qalandia without success... The trouble begins...

O produkcji na www Studia Filmowego INDEKS

red. JK
fot. AN ORANGE FROM JAFFA