48. FPFF Gdynia: TO MOŻE SIĘ UDAĆ
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
15. 09. 2023. Wydział
Reżyseria

W sekcji FILMY Z GDYNI dokumentalny TO MOŻE SIĘ UDAĆ Sławka Podwojskiego, absolwenta Szkoły. Wśród twórców nasza silna reprezentacja. Zabiorą Was do Gdyni i do... Tanzanii. Polecamy!

Michał ma marzenie, chce żyć z projektowania i szycia kolorowych, afrykańskich ubrań. Kilka lat temu, zakochał się w Tanzanii i chce jak najwięcej jej kolorytu przenieść do Polski. Znaleziony przypadkowo materiał ze wzorem przypominającym herb jego rodzinnej Gdyni, zainicjował powstanie pierwszych ubrań. Dziś stoi przed szansą stworzenia poważnej kolekcji sygnowanej własnym logo. Na przeszkodzie stoi jednak to co tak bardzo Michał pokochał – tanzańskie „pole, pole”.

Zdjęcia były realizowane w Tanzanii (Mwanza, Buturu) oraz Polsce (Gdynia).

Projekcja filmu podczas gdyńskiego festiwalu:
22 września, piątek, godz. 12:30, Kino Helios
Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami

Miasto Gdynia jest Partnerem Strategicznym filmu.

W ekipie filmu bardzo silna reprezentacja naszej Szkoły – reżyser Sławek Podwojski jest absolwentem produkcji, autorem zdjęć absolwent montażu – Konrad Śniady, montaż to dzieło Jakuba Radosa, absolwenta montażu, korekcja barwna i mastering DCP – absolwent produkcji – Bartłomiej Jakubiak, muzyka – również absolwent produkcji – Krystian Migocz. Pion produkcyjny to studenci i absolwenci produkcji – kierownikiem produkcji Maria Filipowicz, II kierownicy produkcji – Karolina Panasiuk i Alicja Choma, producenci kreatywni – Maria Filipowicz i Sławek Podwojski.

Zobacz zwiastun filmu
O filmie na www Festiwalu