Zmarł Zbigniew Józefowicz
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
29. 08. 2016. Wydział
Aktorski

W wieku 91 lat odszedł aktor filmowy i teatralny, wieloletni wykładowca Wydziału Aktorskiego i jego Dziekan.

Pogrzeb Zbigniewa Józefowicza odbędzie się 2 września (piątek) o godz. 14.30 na Cmentarzu Komunalnym Doły.

--------------------------------------------------------------------------

Związany z łódzkimi Teatrami - Jaracza i Nowym. W filmie i spektaklach telewizji stworzył około stu kreacji. Debiutował u Jerzego Kawalerowicza ("Celuloza" 1953 i "Pod flagą frygijską" 1954). Na planie spotkał się m.in. z Janem Rybkowskim (główna rola w jego filmie "Godziny nadziei" 1955), Ewą i Czesławem Petelskimi (również rola główna we "Wrakach" 1956). Zapamiętany przez widownię również z licznych znakomitych kreacji drugoplanowych, m.in. w "Gdzie jest generał" 1963, Tadeusza Chmielewskiego czy "Popioły" 1965, w reż. Andrzeja Wajdy.

Był wieloletnim wykładowcą Wydziału Aktorskiego  naszej Szkoły, w latach 1981-1982 jego Dziekanem.

Na zdjęciu z Krystyną Kamieńską, "Godziny nadziei"