Zmarł Jacek Szymczak
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
04. 06. 2015. Wydział
Operatorski

Operator, fotograf, producent, absolwent Naszej Szkoły, wykładowca Wydziału Operatorskiego i Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej, zmarł 3 czerwca w wieku 41 lat.

Jacek Szymczak odszedł po trudnej walce z chorobą nowotworową.

Był absolwentem Naszej Szkoły i jej wykładowcą, w 2011 roku obronił tytuł doktora sztuki filmowej na Wydziale Operatorskim. Wykładał również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilkunastu lat związany był ze stacją TVN - był współzałożycielem i wykładowcą TVN Media School – programu edukacyjnego dla telewizyjnych i filmowych twórców zrzeszonych w TVN.

Pracował m.in. na planach filmów fabularnych "Kiler" w reż. Juliusza Machulskiego, "Przedwiośnie" w reż. Filipa Bajona czy "Na Koniec świata" Magdaleny Łazarkiewicz, brał udział w stworzeniu kilkudziesięciu telewizyjnych produkcji. Był także producentem i reżyserem filmów niezależnych ("Big Han. Adam Hanuszkiewicz", "Pod ciśnieniem", "Kawaleria").