WIEŻA. JASNY DZIEŃ. w Konkursie Festiwalu w Gdyni!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
27. 07. 2017. Wydział
Reżyseria

Debiut Jagody Szelc w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Najważniejszy festiwal w Polsce: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Najważniejsza sekcja tego Festiwalu: Konkurs Główny a w nim - "Wieża. Jasny dzień." w reżyserii Jagody Szelc, studentki reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, film wyprodukowany przez działające przy Szkole Studio Filmowe INDEKS!

Film Jagody Szelc jest wśród 17 filmów, które znalazły się w Konkursie Głównym gdyńskiego Festiwalu. Filmy będą rywalizować o Złote Lwy oraz o pozostałe nagrody Festiwalu. Obok debiutu Jagody Szelc w Konkursie m.in. "Pokot" Agnieszki Holland, "Ptaki śpiewają w Kigali" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, czy "Sztuka kochania" Marysi Sadowskiej. Zobacz pełną selekcję Festiwalu: http://www.festiwalgdynia.pl/aktualnosci/news/---571-_filmy-w-konkursie-glownym-i-konkursie-inne-spo...

Opiekunem artystycznym debiutu Jagody Szelc jest Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej. Film produkuje Studio Filmowe INDEKS, którego ideą jest ułatwienie zawodowego startu najbardziej utalentowanym studentom i absolwentom Uczelni. Studio założone zostało w 1990 roku z inicjatywy Wojciecha Jerzego Hasa, wybitnego reżysera filmowego, wykładowcy i późniejszego Rektora Uczelni, dziś nosi jego imię.

„Wieża. Jasny dzień.” to historia opowiadająca o tajemniczych wydarzeniach rozgrywających się w domowym zaciszu z pozoru normalnej rodziny. W obsadzie Anna Krotoska, Małgosia Szczerbowska, Dorota Łukasiewicz –Kwietniewska, Anna Zubrzycki, Rafał Cieluch, Rafał Kwietniewski, Laila Hennessy, Ida Kwietniewska, Igor Kwietniewski. Zdjęcia do filmu zrealizował Przemysław Brynkiewicz, absolwent Wydziału Operatorskiego naszej Szkoły, za scenografię odpowiada Natalia Giza. Produkcja filmu: Studio Filmowe Indeks, producent: Marcin Malatyński, koproducenci: Szkoła Filmowa w Łodzi, Centrala, Dreamsound, Heliograf, EBH. Produkcja filmu dofinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Oficjalny profil filmu na FB: https://www.facebook.com/wieza.jasny.dzien/?fref=ts
Strona www Studia Filmowego INDEKS: http://www.studioindeks.pl/

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2017 roku.