BŁAZNY z Nagrodą Publiczności!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
02. 07. 2024. Wydział
Aktorski

Film dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego naszej Szkoły, w reżyserii Gabrieli Muskały, tryumfuje na tegorocznym Sopot Film Festival. Gratulujemy wszystkim twórcom filmu!

BŁAZNY, film dyplomowy studentów aktorstwa, w reżyserii Gabrieli Muskały, był w Konkursie Głównym tegorocznej edycji Sopot Film Festival. 

Głosami Widzów festiwalu dyplomowi aktorskiemu przypadła Nagroda Publiczności. Dziękujemy Publiczności i gratulujemy wszystkim twórcom filmu!

A my przypominamy, że tego lata BŁAZNY są na festiwalowym tournee - trasę śledź tutaj


BŁAZNY 

Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że ich film dyplomowy nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość elektryzuje ich - każdy chce się znaleźć w obsadzie. Gajda pojawia się sporadycznie. Zostawia studentom kamerę - pod jego nieobecność mają nagrywać improwizowane sceny wokół tematu zazdrości i rywalizacji oparte na historii Kaina i Abla oraz Balladyny i Aliny. Zaczynają się próby, poznajemy osobowości studentów, ich marzenia, ambicje. Ujawniają się też dysproporcje w talentach aktorskich, różnice poglądowe, majątkowe, zawiści, zaszłości, skomplikowane relacje uczuciowe. Skupiamy się na relacji czwórki bohaterów: Łukasza/Abla, Olo/Kaina, Julki/Balladyny i Alicji/Aliny. Na rywalizację zawodową nakłada się ta prywatna. Granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją powoli zaczyna się zacierać. Cała czwórka prowadzi grę o rolę w filmie, która przeradza się w grę o wszystko. Na imprezie dochodzi do starcia pomiędzy Łukaszem i Olo. Bójka wymyka się spod kontroli.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA Gabriela Muskała
ZDJĘCIA Piotr Żurawski
MONTAŻ Jakub Darewski, Kosma Kowalczyk
PRODUCENT Agata Golańska
PRODUCENT WYKONAWCZY Ewa Hoffmann
KIEROWNIK PRODUKCJI Aleksandra Dziura
SCENOGRAFIA Zofia Mazurczak-Prus
KOSTIUMY Kinga Kubiak
CHARAKTERYZACJA Matylda Morska
CHOREOGRAFIA Daria Szymańska
KOREKCJA BARWNA Piotr Putko
UDŹWIĘKOWIENIE Michał Kosterkiewicz, Michał Kosterkiewicz Jr
MUZYKA Zbigniew Zamachowski
OPIEKA ARTYSTYCZNA Mariusz Grzegorzek
PRODUKCJA Szkoła Filmowa w Łodzi
KOPRODUCENT EC1 Łódź - Miasto Kultury, Studio Filmowe Indeks
PLAKAT Kreacja Pro Andrzej Pągowski, Magdalena Błażków
OBSADA Sebastian Dela, Jan Łuć, Justyna Litwic, Magdalena Dwurzyńska, Szymon Kukla, Jakub Dąbrowski, Karolina Kostoń, Klaudia Janas, Daniel Stanko, Oliwer Witek, Bogumiła Trzeciakowska, Klaudia Koścista, Jakub Sierenberg, Mikołaj Trynda
REŻYSERA GAJDĘ zagrał Oskar Hamerski
ZE SPECJALNYM UDZIAŁEM Krystyny Jandy, Jana Englerta i Roberta Więckiewicza

Zobacz zwiastun filmu