Nie żyje ARKADIUSZ TOMIAK
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
11. 06. 2024. Wydział
Operatorski

Absolwent Wydziału Operatorskiego naszej Szkoły, wybitny autor zdjęć filmowych, zginął tragicznie wczoraj, 10 czerwca, w wieku 55 lat. / INFORMACJA O UROCZYSTOŚCIACH POGRZEBOWYCH

Informacja o tragicznej śmierci Arkadiusza Tomiaka jest dla nas prawdziwym wstrząsem.
Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim naszego Absolwenta.

Arkadiusz Tomiak studiował sztukę operatorską na Wydziale Operatorskim i Realizacji Tv naszej Szkoły. Studia ukończył w 1995 roku.

Miał w swoim dorobku niezwykle bogatą i różnorodną filmografię. Jest autorem zdjęć m.in. do takich filmów jak "Daleko od okna" (2000) Jana Jakuba Kolskiego, "Żurek" (2003) Ryszarda Brylskiego, "Symetria" (2003) Konrada Niewolskiego, "Zero" (2009) Pawła Borowskiego, "Enen" (2009) Feliksa Falka, "Daas" (2011) Adriana Panka, "Obława" (2012) Marcina Krzyształowicza, "Dziewczyna z szafy" (2012) Bodo Koxa, „Czarny mercedes” (2019) Janusza Majewskiego, czy "Czerwone maki" (2024) Krzysztofa Łukaszewicza. Był również autorem zdjęć do filmów dokumentalnych i spektakli telewizyjnych.

Za swoją pracę wielokrotnie nagradzany. Był trzykrotnym laureatem Nagrody Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), dwukrotnym laureatem Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł”, trzykrotnym laureatem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC), a w latach 2015-2019 przewodniczył tej organizacji, członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Jego odejście jest dla nas wszystkich, dla całego świata polskiego kina, olbrzymią stratą.

Pełna filmografia Arkadiusza Tomiaka na Filmpolski.pl - tutaj.

foto: Filmpolski.pl

----------------

INFORMACJA O UROCZYSTOŚCIACH POGRZEBOWYCH

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 25 czerwca mszą świętą o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie. O godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych rozpocznie się ceremonia pożegnania.