BŁAZNY do zobaczenia na MITTEL PUNKT EUROPA FEST!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
28. 02. 2024. Wydział
Aktorski

Spojrzenie na Europę Środkową, a tam nasz filmowy akcent! Aktorski dyplom w reżyserii Gabrieli Muskały z pokazem na festiwalu Mittel Punkt Europa. Zapraszamy!

MITTELPUNKT EUROPA FEST odbywa się w dniach 29 lutego – 9 marca w Monachium.

Festiwal Filmowy Mittel Punkt Europa od wielu lat zapewnia wgląd w kulturę filmową krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzez różnorodne gatunki – od filmów animowanych, przez komedie, po thrillery polityczne – pokazują wyselekcjonowany wybór najciekawszych aktualnych filmów z Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Białorusi i Ukrainy.

Aktorzy w swoim debiucie, debiutantka reżyserka, i film – o debiutantach! BŁAZNY to siódmy pełnometrażowy filmowy dyplom aktorski Wydziału Aktorskiego naszej Szkoły. Międzynarodową premierę miał na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2023!

O filmie przeczytacie tutaj: www.filmschool.lodz.pl/news

Teraz twórcy zapraszają niemiecką widownię na pokaz, który odbędzie się 9 marca o godz. 18:00 w Filmmuseum Munchen!

BŁAZNY scenariusz i reżyseria: Gabriela Muskała zdjęcia: Piotr Żurawski montaż: Jakub Darewski, Kosma Kowalczyk opieka artystyczna: Mariusz Grzegorzek 
obsada: Sebastian Dela, Jan Łuć, Justyna Litwic, Magdalena Dwurzyńska, Szymon Kukla, Jakub Dąbrowski, Karolina Kostoń, Klaudia Janas, Daniel Stanko, Oliwer Witek, Bogumiła Trzeciakowska, Klaudia Koścista, Jakub Sierenberg, Mikołaj Trynda
Reżyser Gajda: Oskar Hamerski

ze specjalnym udziałem: Krystyny Jandy, Jana Englerta i Roberta Więckiewicza 
Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że film dyplomowy z ich udziałem nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość elektryzuje ich - każdy chce się znaleźć w obsadzie. 
Pełen harmonogram festiwalu: mittelpunkteuropa.de