63. KFF: nasze filmy w konkursach!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
22. 05. 2023.
Pozostałe

Zobacz jakie filmy studentów naszej Szkoły zobaczą widzowie 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w Konkursie Polskim i Międzynarodowym.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez na świecie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Jego trzon stanowią trzy równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy oraz polski. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Festiwal co roku odwiedza ok. 900 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność. Obecność na KFF to dla nas wielka radość i zaszczyt!

Dlatego z dumą informujemy, że w KONKURSIE MIĘDZYNARODOWYM znalazły się filmy naszych studentów:

* B Y Ć   K I M Ś
Scenariusz i reżyseria: Michał Toczek
Zdjęcia: Tomasz Pawlik
Montaż: Jakub Didkowski, Ignacy Ciunelis
Kierownictwo produkcji: Julia Włodarczyk
Obsada: Sebastian Stankiewicz, Jowita Budnik, Elżbieta Okupska, Klara Bielawka
Opieka artystyczna: Leszek Dawid, Wojciech Staroń

Wiktor to zwykły facet, elektryk, który wprowadza się z rodziną do nowego mieszkania. Wkrótce bohaterowie dowiadują się, że mieszkanie należało kiedyś do Lecha Wałęsy. Żona Wiktora, Sylwia, postanawia zmienić ich nowy dom w muzeum, a męża w odtwórcę roli byłego prezydenta. Jej obsesja zmusza Wiktora do konfrontacji z legendą Lecha Wałęsy.

Zwiastun

* W   L E S I E    S Ą    L U D Z I E 
Reżyseria, scenariusz, animacja: Szymon Ruczyński
Dźwięk: Szymon Kucharski
Kierownictwo produkcji: Jan Bazyli Ledworowski
Opieka artystyczna: Piotr Dumała, Piotr Milczarek

Do samotnego, kulejącego człowieka podjeżdża ciężarówka. Wyskakują z niej uzbrojeni mężczyźni. Chwytają go i wywożą do lasu. Jedynymi świadkami zajścia są ludzie z pobliskiej wioski. Od 2021 roku takie sytuacje to rzeczywistość przy granicy polsko-białoruskiej. Animowany dokument o kryzysie uchodźczym stworzony przez mieszkańca przygranicznej miejscowości.

Filmpolski.pl
Zwiastun

W KONKURSIE POLSKIM:

*  B Y Ć   K I M Ś
Twórcy i opis - patrz wyżej

*  M I S I E    P O L A R N E   
Scenariusz: Piotr Hadyna, Bartosz Stankiewicz
Reżyseria: Bartosz Stankiewicz
Zdjęcia: Szczepan Lewandowski
Montaż: Karol Piasecki
Kierownictwo produkcji: Maciej Wąsiel, Julia Jakubiec
Obsada: Karol Bernacki, Marcin Cieślikowski, Tomasz Kubiatowicz
Opieka artystyczna: Leszek Dawid, Jakub Piątek, Paweł Edelman, Piotr Kukla, Tomasz Michałowski, Marek Król

Młody zapaśnik musi w ciągu jednego dnia zrzucić cztery kilogramy, aby móc wystartować w zawodach. Wycieńczający i ciężki proces zaburza niezapowiedziana wizyta starszego brata, który składa sportowcowi nietypową propozycję.

Filmpolski.pl
Zwiastun

* T A K I E    C U D A   S I Ę    Z D A R Z A J Ą
Scenariusz, reżyseria, animacja, montaż: Barbara Rupik
Opieka artystyczna: Piotr Dumała

"Bez mięśni idzie, choć iść nie powinna. Tkanka z kamienia. Jakie to dziwne" - powiedziała dziewczynka i spojrzała na swe ciało bez kości.

Filmpolski.pl
Zwiastun

* W I E M,   Ż E   T Y    T E Ż   S I Ę   B O I S Z   
Scenariusz, reżyseria, opracowanie plastyczne: Pola Lotta Włodarczyk 
Animacja: Pola Lotta Włodarczyk, Justyna Pazdan
Wystąpili: Anna Dymna, Andrzej Chyra
Koordynator ds. produkcji: Olga Zwada
Opieka artystyczna: Mariusz Wilczyński, Agata Gorządek

Do Urzędu Miar i Wag przychodzi Petentka z ptakiem w klatce i prosi Urzędnika, żeby włożył go jej w jakąś miarę. Po pewnym czasie okazuje się, że rozmawiają zupełnie o czymś innym.

Zwiastun

* W   L E S I E   S Ą   L U D Z I E
Twórcy i opis - patrz wyżej 

Program i wszystkie informacje: krakowfilmfestival.pl
Gratulujemy i trzymamy kciuki za Was i Wasze filmy!!!