DRŻENIA z Grand Prix Clermont-Ferrand!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
10. 02. 2018.
Pozostałe

Wieści z Clermont-Ferrand. Najlepsze z możliwych. "Drżenia" Dawida Bodzaka najlepszym filmem międzynarodowego konkursu!

Film Dawida Bodzaka wyprodukowany w Szkole Filmowej w Łodzi był w Konkursie Międzynarodowym prestiżowego Festiwalu w Clermont-Ferrand, jednego z największych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie i... konkurs ten wygrał. W werdykcie odczytanym w Clermont-Ferrand 10 lutego czytamy: Compétition Internationale - Grand Prix - Drzenia (Tremors) - Dawid Bodzak - The Polish National Film, Television and Theater School in Lodz!

Gratulujemy całej ekipie filmu! Autorem zdjęć do filmu Dawida jest Adam Suzin. Montaż: Kamil Grzybowski. W rolach głównych: Natan Berkowicz i Tomasz „Gonzi” Haładaj. Opiekunami artystycznymi filmu są: Łukasz Barczyk, Jolanta Dylewska i Jarosław Kamiński.

Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego finału 40. edycji Festiwalu w Clermont-Ferrand, edycji, w której Szkoła Filmowa w Łodzi była gościem specjalnym. W programie znalazły się dwa bloki pokazowe naszych filmów - jeden poświęcony filmom zrealizowanym przez studentów w przeciągu ostatnich kilku lat, drugi prezentował filmy studenckie najbardziej znanych absolwentów. Oba bloki powtórzone były aż dziesięciokrotnie!

Podczas Festiwalu Szkołę reprezentowali Marcin Malatyński, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej, Dagna Kidoń i Magnus von Horn - podczas spotkania z uczestnikami Festiwalu opowiedzieli o naszej Szkole, wzięli też udział w panelu dyskusyjnym „How to promote film school productions?”, dotyczącym promocji i dystrybucji filmów studenckich. Uczestnikami tego panelu byli, obok naszej reprezentacji: Amos Geva (platforma T-Port), Luce Grosjean (MIYU distribution, Francja), Sandrine Cassidy (University of southern California, Etats-Unis), Laure Llose (CINE+, Francja). Podczas panelu rozmawiano o budowaniu współpracy miedzy szkołą a dystrybutorem czy agentem sprzedaży i o problemach, jakie pojawiają się w tej relacji. Słuchaczami panelu byli reprezentanci z licznych festiwali, studenci szkół filmowych i producenci filmowi.

Nasza obecność na Festiwalu współfinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pełen werdykt na www Festiwalu: http://my.clermont-filmfest.com/index.php?m=65

fot. 1-3 "Drżenia"
fot. 5-7 spotkanie dotyczące Szkoły Filmowej w Łodzi
fot. 8-9 panel „How to promote film school productions?”