Zmarł Zdzisław Jaskuła
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
30. 10. 2015.
Pozostałe

24 października po długiej chorobie odszedł Zdzisław Jaskuła, dyrektor Teatru Nowego, wieloletni wykładowca Szkoły, jej Przyjaciel. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 listopada o godz. 12.30.

Poeta, reżyser, tłumacz, edytor, animator, społecznik, dyrektor łódzkiego Teatru Nowego odszedł w wieku 64 lat. Był wykładowcą scenariopisarstwa i reżyserii naszej Szkoły. Od wielu lat wspierał organizowany przez Szkołę Festiwal Szkół Teatralnych, dla którego Teatr Nowy prowadzony przez Zdzisława Jaskułę, stał się główną sceną, miejscem corocznego spotkania pedagogów, studentów i wielbicieli teatru z całej Polski. Żegnamy jedną z najjaśniejszych postaci łódzkiego świata kultury, człowieka, który dla społeczności Szkoły był nieocenionym partnerem w wielu artystycznych działaniach, a przede wszystkim - Przyjacielem.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 2 listopada 2015 r. o godz. 12.30 na Cmentarzu Komunalnym Doły.