Zawód: Marzyciel. A Ty gdzie będziesz za 5 lat?
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
29. 06. 2015.
Pozostałe

Studenci Szkoły zadali sobie to jedno pytanie. Odpowiedzi nagrali. Wrócą do nich w 2020 roku.

Zakończył się pierwszy etap zdjęć do pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Zawód: Marzyciel” w reżyserii Katarzyny Sawickiej, studentki piątego roku montażu. – Pomysł przyszedł mi do głowy na koniec 4-ego roku studiów. Zrobiło mi się bardzo smutno na myśl, że zaraz musimy się rozstać, że stracimy ze sobą kontakt – mówi Katarzyna Sawicka, autorka projektu. Na pełnometrażowy dokument złożą się wywiady ze studentami naszej Szkoły, każdy z nich odpowie na proste pytanie: „gdzie widzisz siebie za 5 lat?”.

Kolejne etapy zdjęć zaplanowane są na 2020 i 2025 rok - wtedy twórcy powrócą do bohaterów, aby skonfrontować ich odpowiedzi z rzeczywistością. – Po 5 latach wspólnie usiądziemy, obejrzymy materiały i skonfrontujemy się z tym, o czym marzyliśmy. Celem tego projektu jest pokazanie, jak czas wpływa na ludzi, na ich aspiracje, marzenia, obawy, życie – w ogóle. Wierzymy, że to właśnie upływający czas jest istotną częścią tego filmu – mówi Katarzyna Sawicka. Na ekipę filmu składają się tylko studenci Szkoły Filmowej – zdjęcia realizuje Michał Dymek i Tomasz Wierzbicki, kierownikiem produkcji jest Weronika Lisek, kierownikiem plany Wiktoria Dynarek.

- W projekt obecnie zaangażowanych jest 75 studentów. Jeżeli z jakiegoś powodu któraś z osób nie będzie chciała kontynuować rozmów za 5 lub za 10 lat, na co jesteśmy przygotowani, nie będziemy ich do tego zmuszać. Mamy jednak nadzieję, że bohaterowie nie będą bali się zmierzyć ze swoją przeszłością i zechcą podzielić się z nami doświadczeniami, które spotkały ich w życiu. Dotyczy to również członków ekipy. My także siedzieliśmy na naszym czarnym krześle i odpowiadaliśmy na te same pytania – dodaje autorka projektu.

Strona projektu: http://www.dreamforaliving.pl/
Zwiastun: https://vimeo.com/127157818