MARY PAGE MARLOWE przed publicznością!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
06. 09. 2021. Wydział
Aktorski

Spektakl dyplomowy Studentek i Studentów Wydziału Aktorskiego, w reż. Adama Orzechowskiego, miał swoją podwójną premierę 4 i 5 września. ZAPRASZAMY we wrześniu do Teatru Studyjnego w Łodzi!!!

MARY PAGE MARLOWE to fascynujący w swojej zagadkowości portret kobiety, a równocześnie współczesny moralitet, którego karty rozrzucone są na przestrzeni blisko siedemdziesięciu lat. Autor odsłania je w sposób niechronologiczny, odnosząc się do różnych okresów życia tytułowej bohaterki, przez co sztuka działa jak mechanizm pamięci. Stopniowo przywoływane, pozornie niepowiązane ze sobą zdarzenia, z czasem układają się jednak w znaczącą całość. Patrzymy na nie, podobnie jak Mary Page Marlowe, która przypominając je sobie, usiłuje zrozumieć sens własnego życia.
W zamiarze autora tytułową postać gra kilka aktorek, a każda z nich prezentuje nie tylko inny etap życia, ale także dystans do samego siebie z przeszłości. Tak jakby ludzka tożsamość budowana była przez wiele, nie zawsze podobnych do siebie osobowości, zwykle jednak noszących to samo imię.

Szczegóły: teatrstudyjny.lodz.pl

REPERTUAR

ZAPRASZAMY DO TEATRU STUDYJNEGO W ŁODZI!!!

fot. Aleksandra Pawłowska