JA I MOJA GRUBA DUPA w Cannes Cinéfondation!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
13. 10. 2020. Wydział
Operatorski

Etiuda animowana JA I MOJA GRUBA DUPA Yelyzavety Pysmak w sekcji Cannes Cinéfondation 2020! Ze zgłoszonych 1952 filmów z całego świata, wybrano 17 i tylko 4 animowane!

JA I MOJA GRUBA DUPA / MY FAT ARSE AND I / Yelyzaveta Pysmak

Pewnego poranka Dziewczyna próbuje zapiąć spodnie. Okazuje się, że nie pasują, co więcej, w ogóle nie dają się zapiąć. Dziewczyna jest w szoku, a w lustrze widzi siebie jako ogromną, tłustą świnię. Decyduje się natychmiast na restrykcyjną dietę. Żadnych słodyczy, żadnej coca-coli, tylko woda z odrobiną cytryny. Idzie jej dobrze, ale razem z tłuszczem uchodzi z niej cała radość życia. Nawet wtedy, kiedy jest już niesamowicie chuda, nie może powstrzymać się przed dietą. Teraz jest jak zombie, idzie ślepo do lodówki, która śni jej się w nocy. W czasie ostatniego lodówkowego uwiedzenia objawia się jej Anioł Królestwa Zachudodupia z królewskim zaproszeniem na ceremonię. Co to za ceremonia? Czy Chude Dupy są takimi niewinnymi słodkimi stworzeniami, jakimi się wydają? Jakiemu bóstwu się kłaniają? Czy da się wrócić z Królestwa Zachudodupia, jeśli coś pójdzie nie tak?

Scenariusz i reżyseria: Yelyzaveta Pysmak
Animacja: Yelyzaveta Pysmak, Michalina Musialik, Agata Perszutów, Magda Sych
Coloring: Eleonora Jodkowska
Montaż: Natalia Jastrzębska
Dźwięk: Szymon Kucharski, Michał Lejczak
Muzyka: Edvard Grieg "In the Hall of the Mountain King" (w aranżacji Zhanny Pismak i Michała Lejczaka), Piotr Czajkowski - "Dance of the Sugar Plum Fairy" (w aranżacji Szymona Kucharskiego)
Muzyka oryginalna: Michał Lejczak
Głosy: Anna Dłużniewska, Yelyzaveta Pysmak, Zuzanna Stach, Julia Benedyktowicz
Opieka artystyczna: Piotr Dumała, Piotr Milczarek

Cinéfondation to sekcja konkursowa festiwalu Cannes, w której prezentowane są filmy ze szkół filmowych z całego świata. W tym roku do selekcji zgłoszono 1952 filmów, z czego wybrano tylko 17 (13 fabularnych i 4 animowane).

Szczegóły: festival-cannes.com/the-cinefondation-selection