"UKĄSZENIE" i "DUSZYCZKA" na Vilnius Film Festival
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
19. 03. 2020. Wydział
Reżyseria

Etiuda fabularna UKĄSZENIE Heleny Oborskiej i animowana DUSZYCZKA Barbary Rupik w konkursie Vilnius Film Festival, który odbywa się online w dniach 19.03-02.04.2020 z powodu pandemii koronawirusa.

UKĄSZENIE
Zofia wyjeżdża nad morze na "oczyszczenie" do specjalnego ośrodka, z dala od cywilizacji. To ma być przyjemny, relaksujący tydzień. Ale Zofia zaczyna się dziwnie czuć, odczuwa niczym niewyjaśniony niepokój. Jakby coś miało nadejść... Nagle w enklawie pojawia się tajemniczy mężczyzna ze swoją narzeczoną - Emil. Zofia zna jego twarz... zna bardzo dobrze. I wie, że on musi ją pamiętać. Ale on zaprzecza, jakoby się wcześniej widzieli. Wracają emocje z dawnych lat i zaciera się granica pomiędzy przeszłością i teraźniejszością.

Scenariusz i reżyseria: Helena Oborska
Zdjęcia: Tomasz Wierzbicki
Opieka artystyczna: Łukasz Barczyk, Jolanta Dylewska (operatorska), Jarosław Kamiński (montażowa)

Filmpolski.pl

Szczegóły: kinopavasaris.lt

DUSZYCZKA
"Przy brzegu rzeki ugrzęzło martwe ciało. Jego ogarnięte rozkładem wnętrze wciąż skrywa duszę - miniaturę ciała zmarłego. Gnijące narządy rozstępują się i maleńka postać przedziera się na zewnątrz. Stojąc nad brzegiem, żegna się ze swym ciałem i wyrusza w podróż po pośmiertnej krainie."

Scenariusz, reżyseria, animacja i dźwięk: Barbara Rupik
Opieka artystyczna: Piotr Dumała i Piotr Milczarek

Filmpolski.pl

Szczegóły: kinopavasaris.lt

Gratulujemy!