A a Aaa, By, Be Bbb… Uważaj bo się poślizgniesz!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
30. 03. 2019. Wydział
Aktorski

ŚLISKIE SŁOWA w reżyserii Artura Urbańskiego premierowo w Teatrze Studyjnym już 31 marca.

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Szkoły Filmowej w Łodzi zrodził się oddolnie i organicznie. Zespół aktorski wraz z reżyserem odrzucił koncepcję tekstu zastanego i zaczynając od uwierających ich tematów szedł poprzez improwizację do gotowej scenicznie całości.

Reżyserii spektaklu podjął się Artur Urbański, absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej naszej Szkoły, twórca znakomitej "Bellissimy" nagrodzonej m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (nagroda za debiut reżyserski) i Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" (nagroda za reżyserię).
Artur Urbański jest również autorem scenariusza i reżyserem "Kryształowej Dziewczyny", filmowego dyplomu studentów Wydziału Aktorskiego z 2016 roku.

"Nie znałem ich wcześniej, byłem ciekawy czy rzeczy, które dotykają mnie, poruszają również ich pokolenie. Eksperymentalna metoda pracy miała dać im szansę innego myślenia o konstrukcji dramatycznej, następstwie, budowaniu postaci" – zdradza reżyser.

Należy zanegować rzeczy podstawowe, bo słowa straciły swą wartość. Czy nasycenie ich nowym sensem może być antidotum na wstyd, przemoc i desperackie pragnienie bliskości?
Rebeliantka Małolata pod wpływem dramatycznego zdarzenia postanawia zmienić świat...
I słowa ciałem się stały!

Wszystko zdarzyło się z pewnej elementarnej konieczności. Pacjent - Współczesny Człowiek dożylnie odetnie się na maksimum 2 godziny, tabletki wykicha w 5 minut. Trzeba nas leczyć chirurgicznie w samych trzewiach. Należy wejść głębiej niż tekst, dosadniej niż słowo, uczepić się liter, u rdzenia sprawdzać systematycznie: A a Aaaa, By, Be Bbbb... Dopiero tak można narodzić się na nowo. Poznając język zabijamy w sobie pierwotne dziecko. Tylko zabijając język możemy znów być nieskalani, poprzez nowy alfabet stać się nowym sobą. Proces jest żmudny i ekstremalnie trudny. Przypomina medytację. Trzeba się skupić i metodycznie rozganiać chmury codzienności, obłok po obłoku. Obiecujemy, iż wytrwali za mgłą ujrzą promyki szczęścia.

Premiera spektaklu ŚLISKIE SŁOWA już 31 marca w Teatrze Studyjnym!

Występują:
Faustyna Kazimierska - MILA
Katarzyna Majda - MARIA
Anna Paliga - RENATA
Aleksandra Skraba - ALA
Jan Hrynkiewicz - AKSAMITNY CHŁOPAK
Karol Kunysz - ANDRZEJ
Karol Nowiński - LEO
Filip Warot - ALEKS

Reżyseria: Artur Urbański
Asystent reżysera: Maciej Białoruski, K. Franek Nowiński
Scenografia: Artur Urbański
Asystent scenografa: Karol Kunysz
Kostiumy: Tomasz Armada, Martyna Konieczna
Choreografia: Filip Warot, Faustyna Kazimierska
Konsultacja choreograficzna: Aneta Jankowska
Animacje: Natalia Spychała
Opracowanie muzyczne: zespół

Materiały video/trailer
Reżyseria i zdjęcia: Maciej Białoruski
Zdjęcia: Giovanni Cimarosti
Montaż: Aleksandra Kasprowicz

Autor plakatu: Krzysztof Iwański

Fotosy: Aleksandra Pawłowska

Event FB
Fanpage FB