Śladami Hanocha Levina
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
29. 11. 2018. Wydział
Operatorski

Studenci naszej animacji oraz izraelskiej Sapir Collage w Sderot wspólnie tworzą animacje inspirowane tekstami Levina. To już trzecia edycja wspólnych warsztatów.

Pierwsza edycja polsko-izraelskich warsztatów poświęcona była twórczości Brunona Schulza, druga – twórczości Stanisława Lema. Tym razem studenci inspirować się będą Hanochem Levinem. Opiekunami projektu są Yael Inbar, Ricardo Werdesheim oraz z naszej strony - Jacek Rokosz.

W artystycznych spotkaniach wykorzystane zostaną motywy wywodzące się z opowiadań izraelskiego dramaturga, pisarza, poety i reżysera teatralnego - Hanocha Levina. Studenci połączą tradycyjne metody animacji (film rysunkowy, wycinanka, lalka, fotoanimacja) ze współczesnymi technikami cyfrowymi (animacja 3D, compositing, wygenerowane w CG efekty specjalne). Od animatora wymaga się kreatywności i zdolności twórczych. Jest on reżyserem, aranżerem i kreatorem animacji, często scenarzystą, plastykiem, a nawet aktorem w swoim filmie. Projekt „Śladami Hanocha Levina” daje reżyserom filmów animowanych możliwość zaprezentowania całego wachlarza licznych możliwości twórczych.

W projekcie bierze udział ośmiu studentów z naszej Szkoły i ośmiu studentów z Sapir College z Izraela. Zrealizują cztery filmy animowane, a pracować będą w łączonych grupach.

Życzymy powodzenia i czekamy na efekty!

fot. Filip Szkopiński