PASZPORT POLITYKI DLA JAGODY SZELC!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
09. 01. 2018. Wydział
Reżyseria

Prestiżową nagrodę - PASZPORT POLITYKI - w kategorii FILM odebrała Jagoda Szelc, studentka reżyserii, autorka filmu "Wieża. Jasny dzień."! GRATULUJEMY!

"Za niezależność, świeżość spojrzenia, artystyczną konsekwencję i wyjątkowo oryginalny sposób ukazania świata na krawędzi w filmie "Wieża. Jasny dzień." - tak uzasadniają wybór laureata jurorzy.
 
W kategorii FILM obok Jagody, która odebrała PASZPORT POLITYKI podczas dzisiejszej gali wręczenia nagród, nominowani byli również Piotr Domalewski, reżyser "Cichej nocy" oraz Paweł Maślona, autor filmu "Atak paniki".

Jagoda Szelc jest absolwentką grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, studentką reżyserii w naszej Szkole. Jej wyprodukowana przez działające przy Szkole Studio Filmowe Indeks debiutancka fabuła "Wieża. Jasny dzień." tryumfowała podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (nagroda za scenariusz, nagroda za najlepszy debiut). Opiekunem artystycznym filmu Jagody jest Mariusz Grzegorzek. Film w marcu wejdzie do kin w całej Polsce.

JAGODO - gratulujemy!

Czytaj na stronie Polityki: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/paszporty/1733482,1,jagoda-szelc-laureatka-paszporto...

fot. materiały Konkursu - Leszek Zych / Polityka