DRZWI WIRTUALNEGO ARCHIWUM SZEROKO OTWARTE!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
19. 10. 2017.
Pozostałe

WCHODŹCIE - etiudy.filmschool.lodz.pl - ZAPRASZAMY! /zobacz zdjęcia z uroczystej premiery serwisu/

Wchodźcie, oglądajcie, tnijcie, montujcie, zapisujcie. Na dobry początek 102 najstarsze dokumenty - etiudy pierwszych studentów naszej Szkoły, kolejne filmy już czekają w gotowości. 19 października 2017 dniem startu nowej rzeczywistości Szkoły Filmowej. Oddajemy Wam i do oglądania i do pracy etiudy, które tworzymy nieprzerwanie od 1949 roku (z tego roku pochodzi najstarsza zachowana "Pierwsze etiudy") – od dzisiaj dostępne dla Was będą z każdego miejsca, zawsze, 24 godziny na dobę, pod adresem etiudy.filmschool.lodz.pl. Dla filmoznawców, historyków, wszystkich, którzy kochają kino i szukają śladów minionych czasów - ludzi, miejsc, znaczeń.

- Dzięki internetowemu serwisowi ARCHIWUM FILMOWE rozpoczynamy proces upowszechniania tych zapomnianych obrazów. Czynimy to z pełnym przekonaniem, że zdigitalizowane filmy staną się unikatowym narzędziem w pracy profesjonalistów i źródłem ogromnej przyjemności dla widzów kochających kino – mówią pomysłodawcy i realizatorzy Archiwum Filmowego online

Archiwum Filmowe Online uroczyście otworzył prof. Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły. O portalu opowiedzieli: Maciej Drygas, Katarzyna Mąka-Malatyńska​, Monika Sarwińska i Agata Golańska​. Za Archiwum Filmowe online odpowiada Fundacja Rozwoju Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Szkoła Filmowa w Łodzi, projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 


fot. Filip Szkopiński​