Mają talent! Nominowane do TALENTÓW TRÓJKI
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
31. 05. 2017. Wydział
Aktorski

W kategorii TEATR: Maria Dębska i Barbara Wypych. W kategorii FILM: Zofia Kowalewska i Emi Buchwald. Już 12 czerwca finał TALENTÓW TRÓJKI Programu 3 Polskiego Radia.

Znamy finalistów w plebiscycie Talenty Trójki - w kategoriach: FILM i TEATR!

TEATR

W "Magazynie Bardzo Kulturalnym" Barbary Marcinik ogłoszono finalistów Talentów Trójki w kategorii TEATR. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia usłyszeliśmy: Maria Dębska i Barbara Wypych! Trzecią z nominowanych jest Jaśmina Polak - absolwentka PWST w Krakowie.

W skład tegorocznego jury, które wyłoniło finalistów w tej kategorii wchodzą: Małgorzata Gorol – aktorka Narodowego Starego Teatru w Krakowie (laureatka ubiegłoroczna), Bartosz Porczyk – aktor Teatru Studio w Warszawie, Piotr Gruszczyński – dramaturg Nowego Teatru w Warszawie, dr Paweł Sztarbowski – wicedyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie oraz Barbara Marcinik (3 Polskiego Radia).

Maria Dębska ukończyła Wydział Aktorski Szkoły Filmowej w 2016 roku. W Teatrze Studyjnym w Łodzi stworzyła kreację tytułową w spektaklu "Maria Stuart" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, zagrała również w dyplomie w reżyserii Jacka Poniedziałka - "Laleczka". Rola Marii Stuart przyniosła jej Grand Prix 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, Nagrodę Publiczności tego Festiwalu, Nagrodę Aktorską podczas Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie oraz Złotą Maskę za najlepszy debiut aktorski. Publiczność mogła oglądać ją w Teatrze Studio w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklu "Ripley pod ziemią"  w reżyserii Radosława Rychcika, widownia filmowa - w "Moich córkach krowach"  w reżyserii Kingi Dębskiej oraz "Demonie"  Marcina Wrony.

- Widać charyzmę, prawdę sceniczną - w każdym zadaniu aktorskim, który mieliśmy okazją ją oglądać - argumentowano podczas ogłoszenia finalistów.

O Barbarze Wypych słyszymy: - obdarzona niesłychanym "czujem" na scenie, niesamowitą dojrzałością. Skończyła Szkołę Filmową w 2015 roku. Jej dyplomem był spektakl "Kamień" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Rola Withy w spektaklu w Teatrze Studyjnym przyniosła jej nagrody na 33. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi - Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Łódzkich Dziennikarzy. Zagrała w filmie dyplomowym w reżyserii Marusza Grzegorzka - "Śpiewający obrusik". Obecnie aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie. Zagrała w "Paniach Dulskich" Filipa Bajona i "Powidokach" Andrzeja Wajdy.

Audycja, w której ogłoszono finalistów w kategorii TEATR do posłuchania tutaj: http://www.polskieradio.pl/9/316/Artykul/1769806,Obrady-jury-Talentow-Trojki-2017-w-kategorii-Teatr


FILM!

Znamy już także finalistów plebiscytu w kategorii FILM, który ogłoszono w programie "Fajny film" Ryszarda Jaźwińskiego. 

- Tegoroczne finalistki to Emi Buchwald, Zofia Kowalewska i Michalina Łabacz. Warto zapamiętać te nazwiska. To osoby, które nie skończyły jeszcze 30. roku życia, a już mają się czym pochwalić - przekonuje przewodniczący jury w kategorii Film, reżyser Maciej Pieprzyca.

Zofia Kowalewska jest studentką Wydziału Reżyserii naszej Szkoły. Urodzona w 1995 roku reżyserka zasłynęła wyprodukowanym przez Studio Munka filmem "Więzi" - film zdobył imponującą liczbę wyróżnień (m.in. Srebrny Smok Krakowskiego Festiwalu Filmowego, "Brązowy zamek" Off Cinema w Poznaniu, Nagroda IDFA w Amsterdamie, III Nagroda w konkursie "Polskie Filmy Krótkometrażowe" Festiwalu Nowe Horyzonty).

Emi Buchwald jest absolwentką Wydziału Reżyserii. Jej filmem dyplomowym jest "Heimat", który zdobył nagrodę dla najlepszej etiudy dokumentalnej Festiwalu "Łodzią po Wiśle" w Warszawie. Jej szkolną etiudę "Nauka" wyróżniono na licznych festiwalach (m.in. Grand Prix "Złoty Dinozaur" w konkursie "Etiuda" Festiwalu "Etiuda & Anima" w Krakowie,  "Złoty Zamek" "Off Cinema" w Krakowie, I Nagroda w konkursie "Polskie Filmy Krótkometrażowe" Festiwalu Nowe Horyzonty).

Audycji, w której ogłoszono finalistów w kategorii FILM do posłuchania tutaj: http://www.polskieradio.pl/9/708/Artykul/1771211,Oto-finalistki-Talentow-Trojki-w-kategorii-Film


GRATULUJEMY!

Rozstrzygnięcie konkursu 12 czerwca.

Talenty Trójki to konkurs organizowany od 2010 roku przez Program 3 Polskiego Radia, stanowi formę realnej pomocy dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. W konkursie biorą udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł dla zwycięzców oraz po 3000 zł dla finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.