chodźcie chodźcie do DIABŁA!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
16. 04. 2017. Wydział
Aktorski

28, 29, 30 kwietnia - to daty ostatnich spektakli "Diabeł, który..." w reżyserii Mariusza Grzegorzka w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Później już tylko Festiwal Szkół Teatralnych. Zapraszamy!

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego naszej Szkoły - "Diabeł, który..."  w reżyserii Mariusza Grzegorzka miał swoją premierę 22 października tamtego roku. Od tego czasu aż do teraz - wypełnione widownie i festiwalowe tryumfy. Przed nami - 35. Festiwal Szkół Teatralnych (tam objawi się 12 maja, dwukrotnie - o 17.00 i o 20.00). Zanim jednak - ostatnie już razy - na deskach Teatru Studyjnego - zapraszamy tych, którzy jeszcze przyjemności spotkania z DIABŁEM samym nie mieli:

28, 29 i 30 kwietnia (piątek/sobota/niedziela) - Teatr Studyjny / Duża Scena. Rezerwacje: biletyst@filmschool.lodz.pl i 42 63 64 166.

„Prosiłem o miłość, a zmusiliście mnie do nienawiści” mówi Huw, (opętany przez diabła?) bohater sztuki Johna Osborne’a, którym w spektaklu w reżyserii Mariusza Grzegorzka jest Maciej Musiałowski. – Może to nadwrażliwy poeta? Może chory psychicznie morderca? – mówił reżyser – to najciekawsze w tym tekście – wszystko jest tu ambiwalentne. Wielka Brytania, lata 50-te XX wieku, purytańskie środowisko na prowincji – On, rodzice, dziewczyna, Pastor (DIABŁY?). I zbrodnia.

Na scenie w dyplomie: Aleksandra Chapko, Aleksandra Przesław, Marianna Zydek, Cezary Kołacz, Wojciech Lato, Maciej Musiałowski i Tomasz Marczyński. Spektakl „Diabeł, który…" był w programie FIESAD - Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie (Maroko). Nagrodę za Najlepszą Rolę Męską Festiwalu odebrał Maciej Musiałowski za rolę Huwa Prossera, nagrodę „za poszukiwania teatralne, pomysły interpretacyjne oraz koncepcję plastyczną” – Mariusz Grzegorzek. Podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie Maciej Musiałowski odebrał nagrodę Dyrektora Festiwalu. Spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka został uznany Najlepszym Spektaklem Teatralnym Roku 2016 w Łodzi w plebiscycie Plastry Kultury.

Zapraszamy na www.teatrstudyjny.lodz.pl oraz www.festiwalszkolteatralnych.pl