Marta Nieradkiewicz z nagrodą im. Z. Cybulskiego!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
14. 04. 2017. Wydział
Aktorski

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Naszej Szkoły została laureatką nagrody dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością".

O przyznaniu nagrody zdecydowało Jury powołane przez Fundację "Kino" w składzie: Jerzy Stuhr (przewodniczący), redaktor naczelny "Kina" Andrzej Kołodyński, reżyserki - Monika Strzępka i Małgorzata Szumowska oraz Magdalena Popławska (laureatka Nagrody im. Z. Cybulskiego). Martę doceniono za kreacje w filmach "Kamper" w reż. Łukasza Grzegorzka i "Zjednoczone stany miłości" w też. Tomasza Wasilewskiego.

Oprócz Marty wśród nominowanych znaleźli się w tym roku również: Julia Kijowska (nominowana za "Zjednoczone stany miłości"), Dawid Ogrodnik ("Ostatnia rodzina”), Filip Pławiak ("Czerwony pająk") oraz Piotr Żurawski ("Kamper"). W laudacji Jury czytamy o Marcie: "zachwyca zdolnością transformacji realizowaną niezwykle subtelnymi środkami. Wszechstronność i olbrzymi potencjał, wdzięk i osobowość ekranowa rokują wielkie nadzieje w przyszłych pracach".

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego wręczana jest od 1969 roku. Pierwszym jej laureatem był Daniel Olbrychski. Wyróżnienie otrzymali także m.in. Olgierd Łukaszewicz, Maja Komorowska, Krystyna Janda, Marek Kondrat, Krzysztof Majchrzak, Adrianna Biedrzyńska, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, Dorota Segda, Marcin Dorociński, Kinga Preis, Sonia Bohosiewicz, Maciej Stuhr, Eryk Lubos i Agnieszka Żulewska.

GRATULUJEMY!