SERWUS STOLICO! 15. Łodzią po Wiśle wystartował
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
07. 04. 2017.
Pozostałe

Tak tak proszę Państwa - weekendowa siedziba Szkoły Filmowej w Łodzi - Narbutta 4, Warszawa. Przywieźliśmy to, co przy Targowej zrobiliśmy najlepszego. 15. ŁpW wystartował!

- Niemcy mają Berlin, Francuzi Cannes, Polacy Gdynię a Szkoła Filmowa w Łodzi - "Łodzią po Wiśle"! - powiedział Maurycy Chełmiński, nasz tegoroczny konferansjer/ceremonii mistrz, student Naszej Szkoły na uroczystym otwarciu 15. edycji "Łodzią po Wiśle". Żarty żartami a na poważnie -  zaczęło się! Filmowa Warszawo - miej się na baczności!

Zaczęło się jak powinno - filmem - "Wspomnienie lata" Adama Guzińskiego, absolwenta naszej Szkoły a w tym roku również Jurora ŁpW. Gościem pokazu specjalnego byli: reżyser i twórca głównej roli - Max Jastrzębski. Potem - oficjalne otwarcie - gości przywitał Krzysztof Brzezowski, Szef Festiwalu. W Szkolnej loży gości: Piotr Mikucki, Dziekan Wydziału Reżyserii, Marci Malatyński, pełnomocnik Rektora ds. współpracy z zagranicą oraz Andrzej Mellin, wykładowca Szkoły i pomysłodawca Łodzią po Wiśle. Na widowni studenci Szkoły i goście - stąd, z Warszawy.

Po oficjalnym rozpoczęciu to, co najważniejsze - 37 naszych Filmów! 
OGLĄDAMY! Jutro wieczorem - werdykt, za którym stać będzie Jury w składzie: Adam Guziński, Adam Palenta i Jakub Tarkowski. Wypatrujcie! Tradycyjnie - dowiecie się pierwsi. 

TYMCZASEM - OGLĄDAMY!

Pełen program Festiwalu na www.lodziapowisle.pl
Profil Festiwalu na FB: https://www.facebook.com/lodziapowisle/

fot. Karolina Grabowska