BREATHLESS z nagrodą Rektora ASP
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
17. 06. 2024. Wydział
Operatorski

Film Marty Sochy z nagrodą główną 3. Przeglądu Uczelni Artystycznych, który odbył się w ramach tegorocznej edycji Fotofestiwalu - Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Ogromne gratulacje!

Znamy laureatów 3. Przeglądu Uczelni Artystycznych, który odbył się w ramach tegorocznej edycji Fotofestiwalu. Nagrodę Główną - Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi otrzymała Marta Socha, autorka pracy BREATHLESS, zrealizowanej w naszej Szkole.

Film powstał w ramach programu dydaktycznego specjalności Fotografia w PWSFTviT w Łodzi. Marta Socha była studentką fotografii w trybie niestacjonarnym, BREATHLESS to jej film dokumentalny zrealizowany na dyplom i obroniony na ocenę celującą. Ogromne gratulacje!

O filmie:
Jana - 24-letnia Serbka, która cierpi na mukowiscydozę zwraca się z prośbą do przyjaciółki o udokumentowanie ostatnich chwil jej życia spędzanych z rodziną. Lekarze przewidują, że Jana nie dożyje 25 urodzin.

Film montowała Julia Oleksy. Dźwięk: Olga Zalewska. Kierownictwo produkcji: Zofia Rodak. BREATHLESS powstał pod opieką Wojciecha Staronia oraz Jacka Piotra Bławuta.

Przegląd Uczelni Artystycznych to cykliczna inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o charakterze konkursowym, która jest okazją do zaprezentowania najwybitniejszych osiągnięć studentów polskich uczelni artystycznych kształcących się w zakresie fotografii.

Odbywające się w tym roku w ramach PUA wystawy pod nazwą „północ – południe” miały charakter kuratorski – każda z zaproszonych uczelni poproszona została o wytypowanie od dwóch do dziewięciu studenckich projektów indywidualnych, najbardziej aktualnych i reprezentatywnych, z których kuratorzy Przeglądu – dr hab. Dominika Sadowska i mgr Paweł Giza – wybrali dwa. Naszą Szkołę reprezentowały prace Marty Sochy oraz Szymona Cyglickiego.

red. JK
fot. 2 i 3 - kadry z filmu BREATHLESS