Wydział Produkcji / Wyróżnione za reportaż
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
13. 10. 2017. Wydział
Produkcja

Za debiut reporterski - "Sumo" produkcji Aleksandry Szczęsnej, w reżyserii Heleny Oborskiej. Nagroda trafia na Wydział Organizacji Sztuki Filmowej - przeczytajcie dlaczego.

"Za analizę istoty sportu czyli szlachetnej rywalizacji" - czytamy w werdykcie Jury. Nagroda trafia na Wydział Organizacji Sztuki Filmowej bo tam reportaż powstawał - projekt został zrealizowany w ramach studium kreacyjno-produkcyjnego kierowanego przez Jacka Snopkiewicza. Jest to pierwszy reportaż zrealizowany w naszej Szkole w ramach zajęć kształtujących producenta jako osobę odpowiedzialną za kształt utworu, wybór tematu, dokumentację, dobór ekipy, realizację i rozliczenie kosztów produkcji. "Sumo" opowiada historię braci bliźniaków trenowanych przez ojca mistrza sumo.

Nagrodę specjalną Festiwalu Sztuki Faktu w kategorii "etiuda dokumentalna" otrzymała także etiuda dokumentalna Zuzanny Grajcewicz "Wycinka" zrealizowana w ramach zajęć Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej opowiadająca o proteście aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu. Autorka dociekliwie przedstawia bitwę aktorów o wolność słowa i kulturę niezależną.

Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu gromadzi elitę reporterów telewizyjnych i młodych dokumentalistów.