Za wrażliwe oko. Nagrody BZ WBK Press Foto!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
28. 04. 2015. Wydział
Operatorski

"W bezlitosny sposób pokazuje rzeczywistość. Czasem smutną, czasem śmieszną". Nagrodzono fotoreporterów i dokumentalistów. Wśród laureatów absolwenci i studenci fotografii naszej Szkoły!

- Fotoreporter, dokumentalista to specyficzny człowiek. Swoją pracą wbija kij w mrowisko, nie dając zapomnieć o tym, co prawdziwe. W bezlitosny sposób pokazuje rzeczywistość. Czasem smutną, czasem śmieszną. Jednocześnie wszystko, co robi, naznaczone jest ponadprzeciętnym poziomem wrażliwości. Dzięki takim fotografom pamiętamy – powiedział o pracy laureatów Wojciech Grzędziński, przewodniczący jury 11. już edycji BZ WBK Press Foto.

Wśród laureatów absolwenci i studenci fotografii Szkoły Filmowej:
- Agata Grzybowska - Zdjęcie Roku oraz I miejsce, za zdjęcie pojedyncze w kat. WYDARZENIA
- Renata Dąbrowska - I miejsce za zdj. pojedyncze w kat. ŻYCIE CODZIENNE
- Kasia Maluga - II miejsce, za zdj. pojedyncze, kat. KULTURA I SZTUKA
- Adrian Jaszczak - I miejsce, fotoreportaż:, kat. SPORT
- Bartłomiej Jurecki - I miejsce i III miejsce, za zdj. pojedyncze, kat. PRZYRODA

Do tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto swoje zdjęcia zgłosiło 368 fotografów, łącznie 5334 fotografie w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Portrety, Kultura i Sztuka oraz Przyroda. Zwycięzców wyłoniło jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Katarzyna Sagatowska.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia będzie można zobaczyć na ogólnodostępnych wystawach pokonkursowych, które zostaną zaprezentowane w 15 miastach w Polsce. Informacje o terminach wystaw i warsztatów są dostępne na stronie internetowej konkursu www.bzwbkpressfoto.pl.

Fotografie:
1 - Agata Grzybowska
2 - Adrian Jaszczak
3 - Agata Grzybowska
4 - Bartłomiej Jurecki
5 - Bartłomiej Jurecki
6 - Katarzyna Maluga
7 - Renata Dąbrowska