Filmy Naszych w programie 55. KFF!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
29. 05. 2015. Wydział
Reżyseria

Krakowski Festiwal Filmowy rusza już w niedzielę. W programie filmy naszych studentów i absolwentów!

W międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych film "Jak gdyby nic" w reż. Grzegorza Jaroszuka, absolwenta Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz "Obiekt" – nagrodzony na festiwalu w Sundance film Pauliny Skibińskiej.

W konkursie polskim, poza wspomnianymi "Jak gdyby nic" i "Obiektem", zobaczymy także "Dom" – film dyplomowy Agnieszki Borowej, "Mów do mnie" – nagrodzony na 13. Festiwalu "Łodzią po Wiśle" dokument Marty Prus, "Dokument" Marcina Podolca – laureata nagrody dla najlepszej animacji tego festiwalu oraz "Thumbs up" Stefana Łazarskiego. Publiczność w Krakowie zobaczy również "Egzamin dojrzałości" Filipa Gieldona - film znalazł się w panoramie kina polskiego. W programie Nocy Etiud Studenckich również „Lena i ja” Kaliny Alabrudzińskiej, „Matka Ziemia” Piotra Złotorowicza, "Płoty" Natalii Krawczuk, "Nie trać głowy" Karoliny Specht oraz "Za drzwiami" Sary Bustamante-Drozdek.

Przewodniczącym Konkursu Krótkometrażowego KFF będzie w tym roku prof. Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej. Obok niego w Jury również: Daniel Mulloy, Igor Prassel i Eric Wojcik. W Jury Konkursu Polskiego Festiwalu zasiądą: Piotr Dumała (przewodniczący Jury, wykładowca naszej Szkoły), Janusz Wróblewski, Hanna Polak oraz Jarosław Kamiński (szef Katedry Montażu naszej Szkoły). Jury Konkursu Dokumentalnego: Wieland Speck, Martin Blaney, Hans Robert Eisenhauer, Piotr Rosołowski oraz Audrius Stonys.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.

Strona www festiwalu: www.krakowfilmfestival.pl