Z Meksyku: chcą studiować w Łodzi
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
28. 07. 2014.
Pozostałe

W sobotę i niedzielę 26 i 27 lipca w kinie Santa Ana w ramach 17. GIFF odbyły się projekcje najlepszych etiud zrealizowanych w Szkole w ostatnich latach. Pokazy cieszą się dużym zainteresowaniem.

Korespondencja własna
Marcin Malatyński, San Miguel de Allende, Meksyk:

W czwartek 25 lipca o godz. 20.00 w kinie Los Aldama w San Miguel de Allende miała miejsce uroczysta gala otwarcia 17. Guanajuato International Film Festival (GIFF). Wzięła w niej udział niemal cała polska delegacja, w tym przedstawiciele Szkoły z rektorem Mariuszem Grzegorzkiem na czele.

Festiwal został oficjalnie otwarty przez dyrektora festiwalu Sarę Hoch oraz burmistrza miasta San Miguel i przedstawicieli gubernatora oraz ministerstwa turystyki. Na scenie pojawił się także rektor Mariusz Grzegorzek, który podziękował za specjalne zaproszenie dla Szkoły na GIFF oraz zaprosił na wszystkie wydarzenia przez Szkołę organizowane.

W trakcie uroczystości został zaprezentowany film animowany z naszej Szkoły – "Blok" Pauliny Ziółkowskiej, który jest jedną z etiud PWSFTviT prezentowanych festiwalowej publiczności. W czasie gali Angelica Maria, słynna meksykańska aktorka, została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem.

W sobotę i niedzielę 26 i 27 lipca w kinie Santa Ana odbyły się projekcje najlepszych etiud zrealizowanych w Szkole w ostatnich latach. Na pokaz złożyły się najbardziej rozpoznawalne i najczęściej nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych etiudy jak: "Ab ovo” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi, "Rogalik" Pawła Ziemilskiego, "Co raz zostało zapisane" Martina Ratha, "Smolarze" Piotra Złotorowicza, "Bez śniegu" Magnusa von Horna, "Opowieści z chłodni" Grzegorza Jaroszuka, "Taki pejzaż" Jagody Szelc, "Kigo" Izumi Yoshidy, "Konstelacje" Anieli Gabryel, "Trzeci pokój" Suk-Hwa Honga, "Blok" Pauliny Ziółkowskiej, "Historia o miłości" Karoliny Specht, "Pac!" Alicji Błaszczyńskiej, "W świetle księżyca" Zofii  Dąbrowskiej.

Pokazy cieszy się dużym zainteresowaniem. Widzowie byli pod wrażeniem bardzo wysokiego poziomu naszych filmów. Kilka osób wyraziło też chęć studiowania w Łodzi.

Kolejne projekcje odbędą się w czwartek i piątek 30 i 31 lipca, tym razem już w mieście Guanajuato, do którego festiwal przenosi się w środę.

Na GIFF pojechali studenci Szkoły Filmowej, którzy uczestniczą w konkursie "48 Hours Collegiate Production Rally”: Aniela Gabryel, studentka reżyserii, Zuzanna Pyda, studentka sztuki operatorskiej, Piotr Matysiak, student sztuki operatorskiej, Katarzyna Boniecka, studentka montażu i Maurycy Chełmiński, student produkcji filmowej. "48 Hours..." to konkurs na najlepszy film zrealizowany w całości w ciągu 48 godzin podczas Festiwalu. Bierze w nim udział pięć ekip, w tym cztery z Meksyku i jedna z Polski.


http://www.filmschool.lodz.pl/news/375,w-guanajuato-i-san-miguel-de-allende.html

http://www.filmschool.lodz.pl/news/373,chupicuaro-zaprasza-na-etiudy-szkoly-filmowej.html

http://www.filmschool.lodz.pl/news/356,my-w-meksyku.html

Zdjęcie: Joaquín del Paso