3 animacje w konkursie IAFF ANNECY!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
15. 04. 2020. Wydział
Operatorski

PORTRET KOBIECY Natalii Durszewicz, TAKIE PIĘKNE MIASTO Marty Koch i JESTEM TUTAJ Julii Orlik, to nasza kobieca reprezentacja w konkursie międzynarodowym filmów studenckich festiwalu ANNECY.

Międzynarodowy Festiwal Filmu Animowanego w Annecy, we Francji, to najbardziej prestiżowe i najważniejsze wydarzenie w świecie animacji. W tym roku, w Międzynarodowym Konkursie Filmów Studenckich, znalazły się 3 filmy naszych animatorek.

Festiwal odbędzie się w trybie online w dniach 15-30 czerwca.

Szczegóły: annecy.org/programme

PORTRET KOBIECY Natalia Durszewicz
Opowieść o kobiecie, która istnieje jako niekompletna forma siebie. Nieświadomie przechodzi przez różne stany emocjonalne i etapy życia. Nagle budzi się jej prawdziwa natura i zmusza ją do walki o wyzwolenie. Nie wiadomo jednak, czy wygra.

Scenariusz, reżyseria, animacja: Natalia Durszewicz
Muzyka: Sebastian Ładyżyński, Malwina Kotz
Opieka artystyczna: Piotr Dumała, Piotr Milczarek

TAKIE PIĘKNE MIASTO Marta Koch
Poranek. Kobieta budzi się, podchodzi do okna i, ku swojemu zdziwieniu, zauważa na ulicy swojego chłopaka całującego inną kobietę. Zdezorientowana wybiega z mieszkania by się z nim skonfrontować, lecz mężczyzny już tam nie ma. Aby go odnaleźć, bohaterka wyrusza w samotną podróż po mieście, które z każdą kolejną uliczką staje się coraz bardziej duszne i nieprzychylne. Ulice zacieśniają się, a ludzie, których mija, zdają się mieć wobec niej wrogie intencje. Przerażona obserwuje jak świat, który znała, zmienia się, a za każdym rogiem czyhają na nią kolejne niebezpieczeństwa. Samotna wędrówka okazuje się być dla bohaterki tragiczna w skutkach. Kobieta wraca do swojego mieszkania, świadoma tego, że nic nie będzie już takie samo jak wcześniej.

Scenariusz i reżyseria: Marta Koch
Montaż: Sabina Filipowicz, Marta Koch
Muzyka: Teoniki Rożynek
Dźwięk: Teoniki Rożynek, Marta Koch
Opieka artystyczna: Marek Skrobecki, Agata Gorządek, Aleksandra Chrapowicka

Filmpolski.pl

JESTEM TUTAJ Julia Orlik
Starszy mężczyzna opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym. Każde z nich ma odmienne poglądy na to jak powinna wyglądać opieka nad chorą co prowadzi do wielu sprzeczek.

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia: Julia Orlik
Montaż: Aleksandra Rosset
Dźwięk: Bogdan Klat
Opieka artystyczna: Mariusz Wilczyński, Joanna Jasińska-Koronkiewicz

Fot. 1 "PORTRET KOBIECY"
Fot. 2 "
TAKIE PIĘKNE MIASTO"
Fot. 3 
"JESTEM TUTAJ"