Nasze filmy w konkursach 59. KFF
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
23. 05. 2019.
Pozostałe

POŁĄCZENI, UKĄSZENIE, DUSZYCZKA i STRAWBERRY BOYS w konkursach polskim i międzynarodowym 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który rozpoczął się 26 maja.

KONKURS POLSKI I MIĘDZYNARODOWY:

POŁĄCZENI, reż. Aleksandra Maciejczyk

Film obserwuje parę 50-latków - Krzysztofa i Wiolę podczas jazdy na nartach. Krzysztof jest niewidomy, a Wiola jest jego przewodniczką. Wcześnie rano przygotowują się do jazdy. Krzysztof montuje na kaskach zestawy bluetooth, które połączą ich ze sobą. Wjeżdżają na szczyt góry wyciągiem krzesełkowym. Im wyżej się znajdują, tym więcej dowiadujemy się o ich życiu. Jednocześnie zmieniają się warunki atmosferyczne, gęstnieje mgła opadająca na stok. Kiedy Wiola i Krzysztof w końcu docierają na szczyt muszą się odnaleźć i połączyć we mgle. Krótka, prosta forma dokumentalna o miłości.

Opieka artystyczna: Jacek Bławut, Andrzej Sapija

UKĄSZENIE, reż. Helena Oborska

Zofia wyjeżdża nad morze na "oczyszczenie" do specjalnego ośrodka, z dala od cywilizacji. To ma być przyjemny, relaksujący tydzień. Ale Zofia zaczyna się dziwnie czuć, odczuwa niczym niewyjaśniony niepokój. Jakby coś miało nadejść... Nagle w enklawie pojawia się tajemniczy mężczyzna ze swoją narzeczoną - Emil. Zofia zna jego twarz... zna bardzo dobrze. I wie, że on musi ją pamiętać. Ale on zaprzecza, jakoby się wcześniej nie widzieli. Wracają emocje z dawnych lat i zaciera się granica pomiędzy przeszłością i teraźniejszością.

Opieka artystyczna: Łukasz Barczyk, Jolanta Dylewska (operatorska), Jarosław Kamiński (montażowa)

KONKURS POLSKI:

DUSZYCZKA, reż. Barbara Rupik

Przy brzegu rzeki ugrzęzło martwe ciało. Jego ogarnięte rozkładem wnętrze wciąż skrywa duszę - miniaturę ciała zmarłego. Gnijące narządy rozstępują się i maleńka postać przedziera się na zewnątrz. Stojąc nad brzegiem, żegna się ze swym ciałem i wyrusza w podróż po pośmiertnej krainie.

Opieka artystyczna: Piotr Dumała i Piotr Milczarek

STRAWBERRY BOYS, reż. Michał Toczek

Dziewiętnastoletni Hubert na co dzień pomaga rodzicom w gospodarstwie rolnym. Marzy jednak o karierze gwiazdy muzyki disco-polo. Słodko-gorzka opowieść o miłości, dojrzewaniu i próbie realizacji marzeń.

Opieka artystyczna: Mirosław Dembiński, Maciej Drygas

Fotosy:
1 - POŁĄCZENI
2 - UKĄSZENIE
3 - DUSZYCZKA
4 - STRAWBERRY BOYS

Szczegóły: www.krakowfilmfestival.pl