Zmarł prof. Zygmunt Machwitz
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
10. 04. 2019. Wydział
Aktorski

Będzie nam bardzo brakować długich rozmów o filmie, pasjonujących wykładów o historii kina. Żegnaj Profesorze.

Wielki kinoman, wspaniały człowiek, wykładowca historii filmu w naszej Szkole, długoletni przewodniczący Polskiej Federacji DKF w Polsce.

Zygmunt Machwitz w 1961 r. ukończył studia polonistyczne i filmoznawcze na Uniwersytecie Łódzkim. W różnych okresach był członkiem wielu społecznych kolegiów, m.in. Rady Programowej Kinematografii, Komitetu Kinematografii, Filmowej Rady Repertuarowej, Rady Naukowo-Programowej Filmoteki Narodowej, Rady Naukowej Muzeum Kinematografii, Rady Redakcyjnej "Filmu na Świecie". Jest laureatem m.in. Nagrody miesięcznika "Kino" oraz Nagrody Entuzjastów Kina - "Tęga Głowa". Zmarł 9 kwietnia w Łodzi.

Ostatnie pożegnanie prof. Zygmunta Machwitza odbędzie się 15 kwietnia (poniedziałek), o godz. 10:30 na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Antoniego w Łodzi przy ulicy Solec 11.