Naszym gościem WOJCIECH SMARZOWSKI!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
17. 01. 2019. Wydział
Reżyseria

Reżyser „Domu złego”, „Róży”, „Kleru”, absolwent Wydziału Operatorskiego naszej Szkoły, spotkał się ze studentami Wydziału Aktorskiego.

Łukasz Maciejewski, wykładowca naszego Wydziału Aktorskiego, przyzwyczaił studentów do fenomenalnych okazji do spotkań. 15 stycznia spotkaliśmy się z Wojciechem Smarzowskim, którego filmowa twórczość od debiutu – „Wesela” aż do bijącego frekwencyjne rekordy „Kleru” – niezmiennie elektryzuje.

Wojciech Smarzowski w 1990 roku ukończył Wydział Operatorski Szkoły Filmowej w Łodzi. Jako reżyser debiutował „Weselem” (2004), kolejne to: „Dom zły” (2009), „Róża” (2011), „Drogówka” (2013), „Pod Mocnym Aniołem” (2014), „Wołyń” (2016) i „Kler” (2018). Za swoje filmy zdobył kilkadziesiąt nagród filmowych. Twórca spektakli telewizyjnych i teledysków. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

fot. Filip Szkopiński