Montowanie nie ma granic
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
09. 01. 2019. Wydział
Reżyseria

W naszej Szkole międzynarodowe spotkanie montażystów. Rusza projekt w ramach programu Erasmus+, Akcja 2: Partnerstwa Strategiczne.

7 i 8 stycznia projekt zainaugurowano: przedstawiciele naszej Szkoły, praskiej FAMU, VSMU z Bratysławy i ADU z Zagrzebia wspólnie uczestniczyć będą w międzynarodowym projekcie realizowanym w ramach programu Erasmus+, Akcja 2: Partnerstwa Strategiczne, a w centrum ich zainteresowania – montaż.

W ramach projektu odbędą się cztery międzynarodowe warsztaty dla studentów montażu, którzy tajników montażu będą się uczyć od doświadczonych profesjonalistów. Dodatkowo, każda z uczelni stworzy specjalnie przygotowane do celów dydaktycznych materiały filmowe oraz scenariusze zajęć. Docelowo materiały te trafią do ogólnodostępnej platformy dostępnej on-line. Międzynarodowe spotkania ze studentami będą okazją do oceny wartości dydaktycznej materiałów i przetestowania różnych koncepcji ich wykorzystania w procesie edukacyjnym.

Projekt przewidziany jest na dwa lata. Za projekt ze strony naszej Szkoły odpowiadają wykładowcy montażu - Milenia Fiedler i Jarosław Kamiński.