Ruszyły zdjęcia do aktorskiego filmowego dyplomu!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
21. 12. 2018. Wydział
Aktorski

Z radością dziką zawiadamiamy, że to już! Za reżyserskim sterem: Kalina Alabrudzińska.

Ruszyły zdjęcia do kolejnego aktorskiego dyplomu filmowego. Za reżyserskim sterem: Kalina Alabrudzińska, absolwentka reżyserii naszej Szkoły. Roboczy tytuł filmu to WARUNKI ŻYCIA.

Co o filmie mówi reżyserka? – "To afirmacja codzienności. I ludzi zanurzonych w niej po uszy. To, jak pośród niej nawigują – mniej lub bardziej sprawnie, popełniając błędy, zazwyczaj w ogóle się na nich nie ucząc – jest tematem filmu".

W obsadzie studenci dyplomowego roku aktorstwa: Piotr Pacek, Michał Surosz, Wiktoria Stachowicz, Jan Hrynkiewicz, Zuzanna Puławska, Izabela Gąska, Izabella Dudziak, Faustyna Kazimierska, Katarzyna Majda, Paweł Głowaty, Kamil Rodek, Sebastian Śmigielski, Elżbieta Zajko, Filip Warot, Robert Ratuszny, Karol Nowiński, Karol Kunysz, Maria Kowalska, Mateusz Grodecki, Ksenia Tchórzko i Aleksandra Skraba.

A ekipa realizacyjna pracuje w takim składzie: scenariusz i reżyseria – Kalina Alabrudzińska, zdjęcia – Nils Crone, scenografia i kostiumy – Maja Pawlikowska, charakteryzacja – Joanna Siwy, dźwięk na planie – Adam Mart, montaż – Piotr Wójcik, Bartłomiej Piasek , udźwiękowienie – Jakub Jerszyński, kierownik produkcji – Aleksandra Makos, koordynacja produkcji – Natalia Truszkowska. Producent: Agata Golańska.

W galerii fotosy z pierwszego dnia zdjęciowego – ten odbył się na terenie parkingu podziemnego BaseCamp, który jest naszym filmowym partnerem i któremu dziękujemy za udostępnienie przestrzeni i pomoc w realizacji zdjęć. Filmowy dyplom aktorski to już tradycja. Prekursorem był "Śpiewający obrusik" Mariusza Grzegorzka, kolejnymi – "Kryształowa dziewczyna" Artura Urbańskiego, "Soyer" Łukasza Barczyka; "Monument" Jagody Szelc, w maju 2019 na wielkim ekranie zobaczymy film Kaliny Alabrudzińskiej. Radość!


fot. Adrian Jaszczak