Łódź -> Shanghai - bliżej niż myślisz
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
08. 11. 2018.
Pozostałe

7 listopada podpisano porozumienia o współpracy między Szkołą Filmową w Łodzi a Shanghai University oraz Shanghai Film Academy.

Wymiana studentów, kadry, wspólne warsztaty – i w Łodzi i w Shanghaiu - teraz to możliwe! 7 listopada gościliśmy w Szkole delegację jednej z najbardziej renomowanych i jednej z największych uczelni wyższych w Chinach - Shanghai University, w skład której wchodzi Shanghai Film Academy - niezależna jednostka uczelni specjalizująca się w dydaktyce filmowej.

Mariusz Grzegorzek, Rektor naszej Szkoły, swym podpisem na stosownych dokumentach zadeklarował współpracę zarówno z Shanghai University – tutaj podpis złożył również Xu Xu, Prorektor Shanghai University, jak i z Shanghai Film Academy reprezentowanym przez He Xiaoqing; Prodziekana Shanghai Film Academy. Porozumienie z uniwersytetem zakłada szerokie możliwości współpracy między uczelniami, w drugim z dokumentów – umową z Shangai Film Academy - mamy już zapisy o pierwszej studenckiej wymianie. Obecnie w naszej Szkole na miesięcznym warsztacie dokumentalnym przebywa czwórka studentów Shanghai Film Academy, w przyszłym roku do Chin wybrać ma się studencka reprezentacja naszej Uczelni.

Naszymi gośćmi byli również: Guo Changgang, Prodziekan studiów magisterskich Shanghai University; Jin Jiangbo, Zastępca Dziekana Shanghai Academy of Fine Arts, Shanghai University oraz Liu Yi, Zastępca Dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą, Shanghai University.

fot. Adrian Jaszczak