MONTAŻYŚCI na pierwszy plan!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
04. 10. 2018.
Pozostałe

MONTAŻ FILM FESTIVAL po raz kolejny – pomiędzy 5 a 7 października. Szkoła jest Partnerem wydarzenia.

Festiwal, który reflektory kieruje na tych, których z punktu widzenia fotela kinowego nie widać. Montaż Film Festiwal to wydarzenie poświęcone tematyce postprodukcji filmowej. W programie Konkurs Główny, w którym statuetki Złotych Nożyc przyznawane są montażystom teledysków, dokumentów i fabuł. W Konkursie mocny zestaw filmów krótkometrażowych i teledysków. Wśród dokumentów i fabuł cztery filmy z naszej Szkoły:

"Drżenia" - reż. Dawid Bodzak, montaż: Kamil Grzybowski
"Jak zostać papieżem" - reż. Justyna Mytnik, montaż: Dorota Roś
"Their voices" - reż. Eri Mizutani, montaż: Sabina Filipowicz, Tamahin Mehanni
"PLAY" - reż. Piotr Sułkowski montaż: Aleksandra Gowin

Trzymamy kciuki za naszych montażystów!

Oprócz projekcji konkursowych można będzie zobaczyć pełnometrażowy dokument "Over the Limit" w reżyserii naszej absolwentki Marty Prus oraz "Książę i Dybuk" w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Po projekcjach - spotkania z montażystami.

Organizatorzy zapewniają spotkania z ekspertami ze świata postprodukcji - DiFactory opowie o efektach specjalnych wykonanych do filmu "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, będzie można dowiedzieć się o tym, jak koordynować postprodukcję międzynarodowych projektów, a także zapisać do amerykańskiego stowarzyszenia SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers). W trakcie festiwalu odbędą się również warsztaty z kolorkorekcji organizowane przez FilmPRO.

Wszystkie informacje o Festiwalu na www.montazfilmfestiwal.pl