Odszedł Piotr Szulkin
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
06. 08. 2018. Wydział
Reżyseria

Absolwent i wykładowca naszej Szkoły, wielka postać polskiego Kina. Piotr Szulkin zmarł w wieku 68 lat.

Piotr Szulkin był absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi i naszym Nauczycielem. Reżyser filmowy, scenarzysta, plastyk, jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiego Kina, odszedł w wieku 68 lat.  

"Golem", „Wojna światów – następne stulecie”, „O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji”, „Ga, ga. Chwała bohaterom”, „Ubu król”. Filmowy Autor, który tak twórczo wykorzystał poetykę fantastyki popularno-naukowej, który mistrzowsko posługiwał się groteską i absurdem, którego filmy pełne były refleksjami dotyczącymi człowieka, społeczeństwa, zła, i ludzkiej głupoty. 

Żegnamy Wizjonera Kina.
Dla naszej Szkoły to ogromna strata.