FAMU, DFFB i My
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
19. 07. 2018.
Pozostałe

Central European Feature Project to program developmentowy dla studentów i absolwentów trzech szkół filmowych. Międzynarodowe grupy filmowe w tym tygodniu pracują w Łodzi.

Central European Feature Project to program developmentowy dla studentów i absolwentów szkół filmowych FAMU (Praga), dffb (Berlin) oraz PWSFTviT (Łódź). Jego celem jest przygotowanie scenariuszy niskobudżetowych filmów fabularnych. Z każdej ze szkół wybrane zostały po dwa zespoły (scenarzysta/reżyser i producent), które w trakcie trzech spotkań warsztatowych pracują nad swoimi projektami.

Naszą Szkołę reprezentują dwa damskie teamy: "Draembody" (tytuł roboczy projektu) to Monika Dembińska - scenariusz, Aleksandra Maciejczyk - reżyseria i Marta Gmosińska - produkcja,  drugi - "Suddenly by the sea" (tytuł również roboczy) - Dominika Khalil - scenariusz, Zuzanna Sławińska - reżyseria, Adrianna Fal - produkcja.

Każdy zespół ma przydzielonego konsultanta scenariuszowego oraz współpracuje z drugim zespołem z innego kraju. Spotkania mają charakter ogólnych konsultacji oraz indywidualnych prac w ramach międzynarodowej grupy (przykładowy skład grupy wygląda tak: zespół Szkoły Filmowej w Łodzi plus zespół FAMU plus konsultant dffb).

Konsultantami są profesjonalni scenarzyści/script doktorzy: Eva Papouskova (FAMU), Andrzej Mellin (Szkoła Filmowa w Łodzi), Ellis Freeman (dffb) . Pierwsze spotkanie odbyło się w kwietniu w Czechach - wówczas każdy zespół dopracowywał pomysł przyszłego filmu. Drugie spotkanie odbywa się właśnie w Łodzi. Jego efektem ma być solidny treatment. Na trzeci warsztat w Niemczech w listopadzie powinien powstać 1 draft scenariusza przyszłego filmu.