FOTOFESTIWAL. Odkrywamy Ludzką Naturę
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
20. 06. 2018.
Pozostałe

W ramach wydarzeń towarzyszących Fotofestiwalowi - projekcje w Kinie Szkoły Filmowej - bardzo blisko ludzkiej natury.

W ramach 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii  w Łodzi Szkoła Filmowa pokaże nie tylko zdjęcia w ramach indywidualnych i zbiorowych wystaw studentów i absolwentów Katedry Fotografii naszej Szkoły (czytaj więcej tutaj: http://www.filmschool.lodz.pl/news/1353,chodzcie-chodzcie-na-salony-fotografii.html), także filmy. Zapraszamy na projekcje towarzyszące Festiwalowi.

Temat Ludzkiej Natury - motywu przewodniego tegorocznej edycji Fotofestiwalu - rozwija dedykowany program filmowy. Retrospektywny przegląd pokaże, jak kino opowiadało o naturze i ludziach z nią związanych. Między 25 czerwca a 27 czerwca w Kinie Szkoły Filmowej będzie można obejrzeć takie klasyki kina jak „Przejście" Nicolasa Roega, czy "Bestiarium" kanadyjskiego mistrza dokumentu, Denisa Côté.

Program filmowy Fotofestiwalu to pozycja i dla wytrawnych fanów kina i filmowych laików zafascynowanych samą naturą czy też po prostu dobrą rozrywką. Festiwalowe kino rozwinie temat reprezentacji przyrody w sztuce, podjęty także w części wystawienniczej. Jak filmowcy postrzegają naturę? W jaki sposób są w stanie o niej opowiedzieć i ją przedstawić? Jakie rozwiązania w tej dziedzinie wypracowało kino gatunkowe, a jakie kino autorskie? I przede wszystkim - jakie filmy związane z tym tematem, świetnie ogląda się do dziś?

Program filmowy Fotofestiwalu to przekrój przez najciekawsze filmy, które zmieniły nie tylko gatunek kina przyrodniczego, ale znacząco wpłynęły na język filmu. „Ludzka Natura” traktowana jest w tej sekcji z dużym dystansem i poczuciem humoru, idealnie wpisującym się w letni charakter całego wydarzenia.
Harmonogram pokazów:

25 czerwca, poniedziałek: "Bestiarium" reż. Denis Côté
26 czerwca, wtorek: "Dzikie papugi z Telegraph Hill" reż. Judy Irving
27 czerwca, środa: "Przejście" reż. Nicolas Roeg

Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 19:00.
Wstęp na nie jest wolny.

Pełen program Festiwalu na www.fotofestiwal.com