Le CinéNomad School - między kontynentami
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
05. 06. 2018.
Pozostałe

U nas w Szkole studenci z Francji i Afryki, a w Afryce są już Ania Morawiec i Jędrzej Michalak, Adam Suzin i Maciej Edelman , dołączą: Monika Żerkowska i Maciej Palmowski. Po co te migracje?

Migracje dlatego, że uczestniczymy w niezwykłym międzynarodowym projekcie - Le CinéNomad School. Jego celem jest stworzenie międzynarodowych produkcji krótkometrażowych: fabularnych i dokumentalnych. Ponad 80 studentów reprezentujących uczelnie z różnych kontynentów tworzy międzynarodowe ekipy filmowe i zrealizuje łącznie 11 filmów w 4 krajach, przy czym żaden ze studentów nie pracuje w swoim ojczystym kraju. W ten sposób każdy musi skonfrontować się z nową, zupełnie obcą rzeczywistością i sposobem patrzenia na świat oraz stworzyć zróżnicowane kulturowo zespoły filmowe.

Partnerami projektu oprócz Szkoły Filmowej w Łodzi są La CinéFabrique w Lyonie, Institut Supérieur des Métiers de l'Audiovisuel – ISMA w Cotonou (Benin), L’Institut Supérieur de l’Image et du Son / Studio-Ecole (ISIS-SE) w Wagadugu (Burkina Faso) oraz L’Africa International Film Festival (AFRIFF) w Lagos (Nigeria).

W czerwcu gościmy w naszej Szkole jedenastu studentów z Francji i Afryki, którzy zrealizują krótkometrażowy film fabularny oraz dokumentalny. Pomagają im studentki produkcji: Agata Ślęzak i Martyna Siwińska. W tym samym czasie nasi studenci: Ania Morawiec, Jędrzej Michalak, Adam Suzin i Maciej Edelman wyjechało zrealizować swoje filmy do Afryki. Do międzynarodowego składu w Beninie dołączą także montażyści Monika Żerkowska i Maciej Palmowski.