36. FST - SCENY ZROBIONE!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
21. 05. 2018. Wydział
Aktorski

Tygodniowy maraton teatralny wypełniony TYLKO DOBRĄ ENERGIĄ zakończony. SCENY ZROBIONE!

20 maja w Teatrze Nowym spotkaliśmy się wszyscy raz jeszcze, na wielki finał. Najpierw songi Bertlolta Brechta - tu ukłony dla III roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi pod opieką Wojciecha Kościelniaka. Później już tylko WIELKI FINAŁ.

- Jest ogromna przyjemność i radość z tego, że mogliśmy się spotkać, że tak wspaniali ludzie patrzyli na to, co robimy. Przeszliście przez bardzo silne i intensywne doświadczenie, jakim jest pobyt w szkole teatralnej. Życie rzuci Was w sytuacje bardzo różne, nie zagwarantuje może wszystkim etatów, ale to nie znaczy, że ta sytuacja jest zła – jest ciemna i ponętna. Jest mnóstwo możliwości i alternatyw, i Wy doskonale o tym wiecie – mówił prof. Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej w Łodzi.

- Taka ilość młodości, talentów, marzeń, energii i radości – to się udziela. Za chwilę będziemy jedną rodziną, spotkamy się na deskach teatru, na scenie. Życzę Wam spełnienia Waszych marzeń – mówiła do studentów Dorota Segda, Rektor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

- Dziękuję Szkole Filmowej za organizację Festiwalu, która zaowocowało tak niesamowitą atmosferą. Kłaniam się Wam po krakowsku - do samej ziemi.

- Ja to się najbardziej cieszę z tego, że już jesteśmy jedną wielką rodziną – już wchodzicie do zawodu, za chwilę spotkamy się na scenie, na planach filmowych – mówił Wojciech Malajkat, Rektor Akademii Teatralnej w Warszawie.

- Zobaczyliśmy ukształtowanych artystów, o silnych osobowościach. Jako Jury jesteśmy bardzo wdzięczni za to doświadczenie. Nikt nie wyjeżdża przegrany, jesteście otoczeni miłością swoich szkół. Chciałoby się z Wami pracować, pisać dla Was scenariusze.

Macie cudowny zawód, jesteście wspaniali – tak przed odczytaniem werdyktu Jury mówiła Joanna-Kos Krauze. Tu nastąpił werdykt. Przyznano dziesiątki nagród. Nastąpiła dzika radość a tuż obok ciche rozczarowania. Ale nagrody przyznawano też każdego dnia Festiwalu – i dobrze, by o tym pamiętać – na widowniach zawsze tłum, owacje za każdym razem nie takie przecież jak zwykle, zachwyty nad aktorami słychać do dzisiaj. Niech się niosą w świat a my zapraszamy już w maju 2019 – na 37. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi.

fot. Filip Szkopiński