Nasza kobieca reprezentacja na ANNECY 2018!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
06. 06. 2018. Wydział
Operatorski

Powołania otrzymują: Marta Magnuska, Karolina Specht, Marta Szymańska i Paulina Ziółkowska. Bardzo ważny w świecie animacji Festiwal w Annecy rozpocznie się 11 czerwca.

Międzynarodowy Festiwal Filmu Animowanego w Annecy to bardzo prestiżowe wydarzenie w świecie animacji. Radość wielka, bo w tym roku w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dyplomowych aż cztery filmy naszych animatorek:

INNY Marty Magnuskiej
Opiekunami artystycznymi etiudy są Mariusz Wilczyński i Joanna Jasińska-Koronkiewicz.
W oczekiwaniu na tajemniczego gościa, zgromadzeni snują przypuszczenia, jak wygląda i kim jest obcy. Nieznajomy materializuje się w ich wyobraźni, a jego obecność staje się niemal namacalna. Początkowy entuzjazm tłumu ustępuje miejsca uczuciu niepokoju.

KWADRATURA KOŁA Karoliny Specht
Opiekunem artystycznym etiudy jest Piotr Dumała.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Kwadrat żyje wśród chaosu i zmian. Przy drugim zauważamy, że układy w których funkcjonuje, ciągle powtarzają się, wprowadzają rutynę, hipnotyzują nie pozwalając zrobić żadnego ruchu. Pewnego razu do schematu wkrada się nowy element, który na chwilę pozwoli Kwadratowi nieco inaczej spojrzeć na rzeczywistość. „Kwadratura koła” to, opowiadana za pomocą graficznych metafor, na wpół abstrakcyjna opowieść o pewnym niemożliwym uczuciu.

TANGO TĘSKNOT Marty Szymańskiej
Opiekunem artystycznym etiudy jest Piotr Dumała.
Malarska opowieść o emocjach i niezwykłym napięciu drzemiącym w tangu – „smutnej myśli, którą się tańczy”. Bohaterowie, zatracając się w tańcu, odkrywają głęboko skrywane tęsknoty i melancholię, rozpaczliwie dążąc do zaspokojenia pragnień i ukojenia.

NA ZDROWIE! Pauliny Ziółkowskiej
Opiekunami artystycznymi etiudy są Piotr Dumała i Piotr Milczarek.
Słoneczny dzień. Ludzie czekają na przystanku autobusowym. Nagle ktoś kicha. I jeszcze ktoś. I jeszcze. Wybucha epidemia. W chaosie kichnięć okazuje się jednak, że najgorzej jest pochorować się na samego siebie. Film został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie był pokazywany w sekcji Generation 14plus.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy odbędzie się w dniach 11-16 czerwca 2018 roku.
Strona www Festiwalu: https://www.annecy.org/

Zobacz kadry z filmu!
fot. 2 - "Inny"
fot. 3 - "Kwadratura koła"
fot. 4 - "Tango tęsknot"
fot. 5 - "Na zdrowie!"