O czym opowie nam Piotr Domalewski?
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
08. 01. 2018. Wydział
Reżyseria

Mamy nadzieję, że o swojej "Cichej nocy", który okazał się najlepszym filmem ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyser i aktor będzie gościem zajęć Łukasza Maciejewskiego.

Piotr Domalewski będzie gościem Wydziału Aktorskiego, spotka się ze studentami dyplomowego roku. Gość niezwykły - i reżyser - i aktor - studenci będą mogli przepytać go więc i na jedną i na drugą zawodową okoliczność. Spotkanie zaplanowano na 15 stycznia (poniedziałek).

Domalewski jest absolwentem aktorstwa w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (dawna PWST)  oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 2017 to był bez wątpienia jego rok - jego pełnometrażowy debiut - "Cicha noc" - został nagrodzony Złotymi Lwami - główną nagrodą Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na tym samym Festiwalu posypały się i inne nagrody - m.in. Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda Dziennikarzy czy Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

W jednej z głównych ról w "Cichej nocy" - Maria Dębska, absolwentka naszego Wydziału Aktorskiego, autorem zdjęć do filmu jest Piotr Sobociński jr, absolwent sztuki operatorskiej w naszej Szkole.

Piotr Domalewski przyjedzie do Szkoły na zaproszenie Łukasza Maciejewskiego, wybitnego krytyka filmowego i teatralnego, który na Wydziale Aktorskim naszej Szkoły prowadzi autorskie zajęcia, których ważną częścią są spotkania z ważnymi osobistościami świata kultury.

Na zdjęciu: fragment plakatu "Cichej nocy" a na nim Maria Dębska (Jolka), Tomasz Schuchardt (Marcin, mąż Jolki) i Arkadiusz Jakubik (ojciec głównego bohatera, w którego rolę wcielił się Dawid Ogrodnik). W obsadzie filmu również Mateusz Więcławek, student IV roku WA (w filmie Jacek).