ENERGIA KULTURY: nominowane CZAROWNICE Z SALEM!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
08. 01. 2018. Wydział
Aktorski

ENERGIA w słowniku CZAROWNIC słowo-klucz! Nie dziwi więc, a cieszy bardzo - spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka, powstały w ramach 70-lecia Wydziału Aktorskiego, z nominacją do ENERGII KULTURY.

Spektakl "Czarownice z Salem" w reżyserii Mariusza Grzegorzka powstawał w energetycznym spotkaniu wielu bytów - raz, że we współpracy dwóch instytucji - Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Szkoły Filmowej w Łodzi, dwa - w przygotowanym z okazji 70-lecia Wydziału Aktorskiego spektaklu RAZEM na scenie stanęli aktorzy teatru, aktorzy-wykładowcy naszej Szkoły, aktorzy-absolwenci oraz aktorzy-studenci stawiający pierwsze kroki w zawodzie. W obsadzie spektaklu m.in. Agnieszka Więdłocha, Ireneusz Czop, Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego), Michał Staszczak (prorektor Szkoły), Matylda Paszczenko oraz aktorska młodzież, studentki Wydziału Aktorskiego - Izabela Dudziak, Anna Paliga, Paulina Walendziak i Elżbieta Zajko.

Na nasze wezwanie: "Opętało Cię? Idź do teatru!" odpowiedziała 1 kwietnia 2017 (dzień premiery spektaklu) i odpowiada do dziś widownia, na spektaklu zawsze, wydawałoby się, zbyt pełna, odpowiada też teatralna krytyka nie szczędząc dobrych słów a także konkursowe gremia, dzięki którym "Czarownice z Salem" ozłociły się aż czterema Złotymi Maskami (dla najlepszego spektaklu, za najlepszą reżyserię, za najlepszą rolę żeńską w sezonie dla Agnieszki Więdłochy za rolę Abigail Williams oraz za najlepszą rolę męską dla Ireneusza Czopa za rolę Johna Proctora).

Teraz czas na obecność w najbardziej energetycznym z kulturalnych plebiscytów - ENERGIA KULTURY organizowanym przez Gazetę Wyborczą, TV TOYA, Klub Wytwórnia oraz Narodowe Centrum Kultury. Ponieważ ENERGIA w słowniku CZAROWNIC to słowo-klucz - nie dziwi więc, a cieszy bardzo ta informacja: "Czarownice z Salem" to jedno z jedenastu nominowanych w plebiscycie wydarzeń zorganizowanych w Łodzi w sezonie kulturalnym 2016/2017 (pełna lista nominacji tutaj: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,44788,22857996,energia-kultury-2017.html

Głosować można na stronie tvtoya.pl/energia_kultury
Głosowanie potrwa do 19 stycznia do godz. 12:00/

Profil spektaklu na FB: https://www.facebook.com/czarownicezsalem/?fref=ts

fot. Magda Hueckel