Szkoła Filmowa w Łodzi - w Szanghaju!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
13. 12. 2017.
Pozostałe

Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, poprowadził dwudniowy masterclass dla studentów Shanghai Film Academy. Tak dobra wieść o Szkole przy Targowej dotarła i do Chin!

Dla studentów szkoły w Szanghaju Mariusz Grzegorzek poprowadził dwudniowy masterclass, który rozpoczął się wykładem o historii naszej Szkoły przeplatanym projekcjami filmów: "Dwaj ludzie z szafą" Romana Polańskiego, "Zabawa" Witolda Leszczyńskiego, "Urząd" Krzysztofa Kieślowskiego, "Kwadrat" Zbigniewa Rybczyńskiego i  "Męska sprawa" Sławomira Fabickiego. Kolejnym punktem był wykład dotyczący filozofii nauczania, misji i programu dydaktycznego naszej Szkoły, następnym - zajęcia poświęcone programowi nauczania przedmiotu "reżyseria filmowa" - tu przykładami filmowymi były "Echo" Magnusa von Horna oraz "Taki pejzaż" Jagody Szelc. Rektor opowiadał również o najnowszych przedsięwzięciach artystycznych Szkoły, w tym o realizacji pełnometrażowych debiutów aktorskich (tu pokazano fragmenty "Śpiewającego obrusika").

Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Marcin Malatyński, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej są z wizytą w Chinach dzięki zaproszeniu Shanghai Film Academy. Wizyta jest kolejnym krokiem na drodze do nawiązania współpracy między naszą Szkołą a Szkołą w Szanghaju. W październiku przedstawiciele chińskiej Uczelni byli z wizytą w naszej Szkole.