Paszporty "Polityki": nominowana Jagoda Szelc!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
05. 12. 2017. Wydział
Reżyseria

Studentka reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, autorka głośnego debiutu "Wieża. Jasny dzień." nominowana w kategorii FILM. Gratulujemy!

Nominacje do nagród - Paszportów "Polityki", prestiżowych nagród przyznawanych corocznie przez tygodnik, ogłoszono już po raz 24. Dla Szkoły radość i duma, bo w kategorii FILM reprezentuje nas Jagoda Szelc, której nazwisko dzięki jej znakomitemu debiutowi - "Wieża. Jasny dzień." słyszane jest coraz częściej i coraz głośniej. 

O przyznaniu nominacji decydowała kapituła "Paszportów Polityki" w składzie: Barbara Hollender, Bożena Janicka, Tadeusz Lubelski , Łukasz Maciejewski, Jakub Majmurek, Anita Piotrowska, Małgorzata Sadowska, Tadeusz Sobolewski, Jakub Socha i Grażyna Torbicka.

Małgorzata Sadowska w swoim uzasadnieniu napisała, że Jagoda Szelc w swoim filmie„egzorcyzmuje rodzinę i Polskę, przywołuje duchy, wprowadza w trans, wybudza uśpione w ludziach i pejzażu energie, leczy traumy. To, co wyprawia, to nawet nie jest reżyseria, to czysty szamański rytuał. Polskie kino doczekało się swojej szeptuchy”.

Jagoda Szelc jest studentką reżyserii naszej Szkoły, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jej wyprodukowany w Studiu Indeks debiut - "Wieża. Jasny dzień" - nagrodzono podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (nagroda za debiut, nagroda za scenariusz). 

W kategorii FILM obok Jagody nominowani są także: Paweł Maślona (reżyser filmu "Atak paniki") i Piotr Domalewski (reżyser "Cichej nocy).

fot. Sonia Szóstak