Prof. Zofia Uzelac z nagrodą Prezydenta Miasta!
Wszystkie newsy
ENGLISH
1
29. 09. 2017. Wydział
Aktorski

Nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury Dziekan Wydziału Aktorskiego, prof. Zofia Uzelac otrzymała podczas uroczystości w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są corocznie. W tym roku nagrodę za upowszechnianie kultury odebrała prof. Zofia Uzelac, Dziekan naszego Wydziału Aktorskiego.

Pani Profesor serdecznie gratulujemy!

Prof. Zofia Uzelac od lat związana z Wydziałem Aktorskim naszej Szkoły, jest aktorką Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i łodzianką – nie tylko z urodzenia - żyje tym miastem, działa na jego terenie i promuje Łódź oraz Wydział Aktorski w Polsce i w Europie.

Jako Dziekan koordynuje funkcjonowanie Wydziału Aktorskiego; kilkakrotnie pełniła również zobowiązującą i odpowiedzialną funkcję opiekuna roku. W swojej pracy pedagogicznej stara się zwracać uwagę nie tylko na rozwój indywidualności i osobowości artystycznej studenta, ale także dzielić ze studentami swoimi doświadczeniami zawodowymi i poczuciem etyki zawodowej. Widząc potrzebę działań artystycznych studentów na prawdziwej scenie, przed prawdziwą publicznością, rozpoczęła starania o uzyskanie teatru dla uczelni - po dwóch latach jej wysiłków Wydział Aktorski otrzymał funkcjonujący z powodzeniem do dzisiaj Teatr Studyjny. Od 35 lat sprawdza się jako bardzo aktywna organizatorka Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Dzięki inicjatywom Pani Dziekan studenci Wydziału Aktorskiego mają możliwość prezentowania swoich spektakli na licznych scenach teatralnych Polski i Europy.

Za swoją pracę artystyczną, pedagogiczną oraz jako organizator była wielokrotnie nagradzana m.in. nagrodą za dokonania artystyczne i działalność pedagogiczną przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą Zespołową Prezydenta Miasta Łodzi dla Wydziału Aktorskiego (2002 r.), Złotą Maską dla Wydziału Aktorskiego dla najlepszego przedstawienia za „Łoże” (2004 r.), Nadzwyczajną Złotą Maską za odważne i konsekwentne reformowanie sposobu myślenia i działania na rzecz nowoczesnego kształtowania młodych aktorów (2006 r.), Nagrodą Rektora z okazji Dnia Edukacji Narodowej za osiągnięcia w pracy naukowo – dydaktycznej i artystycznej w roku akademickim 2006/2007, Specjalną Złotą Maska dla Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz Teatru Studyjnego w Łodzi za wysoki poziom artystyczny sezonu 2009/2010, w 2013 otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi a w 2016 r. Złoty Medal za długoletnią służbę.

Wręczenie nagród odbyło się 28 września w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

fot. Filip Szkopiński